sayfa içeriği
Haber Detayı
20 Şubat 2019 - Çarşamba 08:33
 
8. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali Başlıyor!
Türk sinemasına adını “Usta” olarak yazdıran Atıf Yılmaz anısına düzenlenen 8. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali başvuruları başladı.
KÜLTÜR-SANAT Haberi
8. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali Başlıyor!

Daraba Event ve Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi işbirliğinde yapılan Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali 8. kez kısanın en iyilerini seçiyor.

Amatör ve profesyonel olarak sinema ile ilgilenen herkese açık olan yarışmaya tema sınırlaması olmaksızın “Kurmaca”, “Belgesel” ve “Canlandırma/Animasyon” türünde eserler başvurabilecek.

Yarışmaya katılmak isteyenlerin 1 Nisan 2019 Pazartesi günü saat 18.00’e kadar www.atifyilmazkisafilm.com adresinden başvurularını tamamlamaları gerekiyor.

4 Mayıs 2019’da Mersin’de düzenlenecek olan gala gecesinde Kurmaca, Belgesel ve Canlandırma/Animasyon Kategorilerinde birinci olan eser sahipleri 7.000’er TL’lik ödülün sahibi olacak.

Ayrıca finale kalan filmler arasında yapılacak elemede; Kurmaca Jüri Özel Ödülü, Belgesel Jüri Özel Ödülü ve Canlandırma/Animasyon Jüri Özel Ödülü kategorilerinde üç yönetmene de 3.000’er TL’lik ödül verilecek.

Not: 8. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali hakkında ayrıntılı bilgi, şartname ve başvuru için:  www.atifyilmazkisafilm.com

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: 8., Atıf, Yılmaz, Kısa, Film, Festivali, Başlıyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı