Haber Detayı
30 Aralık 2018 - Pazar 16:02
 
8. Sınıf Matematik Üslü Sayılar
Matematiğin gözde konularından olan üslü ifadeleri öğrenciler açık ve anlaşılır şekilde öğrenmek ister. Tonguç Akademi amacına uygun olarak üslü ifadeleri dikkat çekerek ve öğrenci dinamiğini sağlayarak öğretim yapar.
EĞİTİM Haberi
8. Sınıf Matematik Üslü Sayılar

8.sınıf matematik dersi öğrencilerin ve velilerin oldukça dikkat ettiği bir alandır. Ülkemizde matematiğe karşı olan ön yargıdan dolayı çocuklara 8.sınıf matematik konu anlatımı yapmak ve öğrenciyi derse karşı ilgili tutmak zorlaşır. İşte Tonguç Akademi tam bu noktada ortaya çıkmakta. Öğrencilerin dilinden anlayacak şekilde geliştirilmiş olan programla birlikte dikkati ders üzerinde tutar.

Matematiğin gözde konularından olan üslü ifadeleri öğrenciler açık ve anlaşılır şekilde öğrenmek ister. Tonguç Akademi amacına uygun olarak üslü ifadeleri dikkat çekerek ve öğrenci dinamiğini sağlayarak öğretim yapar.

 

Üslü Sayılar Konu Anlatımı ile Başarı

 

Üslü sayılar konu anlatımı, ders girişinde dikkat çekerek konuya başlanır ve devamında konu akışı kolaydan zora gidecek şekilde yapılandırılır. Ayrıca öğrencileri sıkmayacak şekilde olması için 8.sınıf matematik konu anlatımı süreleri verimli ve kısa tutulmuştur. Böylelikle öğrenci üslü ifadeleri öğrenmeye devam etmek isteyecektir. Tonguç Akademi ile 8.sınıf üslü sayılar konu anlatımını bitiren öğrenci çözümlü sorulara geçecektir. Çözümlü sorularla öğrendiği soru tiplerini yazılı sorularında görerek çözecek ve kendini test etme imkanı bulacaktır. Her aşamada istenilen şey öğrencinin üslü sayıları daha iyi kavraması ve ek olarak da olabildiğince karşısına çıkabilecek soru tiplerini görmesini sağlamaktır.

Tonguç Akademi güncel 8.sınıf matematik MEB müfredatına uygun eğitim ve sorularla karşınıza çıkar. MEB kazanımları baz alarak yapıldığı için çalışmalar, öğrenciye gereksiz veya eksik bilgi verilmez. Tam tersine öğrendiği bilgileri tekrar edici ve pekiştirici, tamamen öğrenilmesi gereken üslü sayılar konu anlatımı odaklı bir ders verilir.

 Üslü Sayılar Şimdi En Kolayı

Üslü sayılar konu anlatımı yapılırken öncelikle üslü sayıların temelleri hakkında kazanımlar sağlanır. Daha sonraki Tonguç Akademi videolarda ise üslü sayılarla işlemler; üslü sayılarda çarpma ve üslü sayılarda bölme konu anlatımları sağlanır. Tonguç Akademi öğrencilerde en çok kafa karışıklığı yaratan bu kısmın konu anlatımında açık ve anlaşılır olmayı amaçlar. Öğrenci üslü sayılarda çarpma ve üslü sayılarda bölme konusunda anlamadığı soru tiplerini Tonguç Akademi çözümlü sorular kısmında öğrenebilir.

Çözümlü sorular kısmında konuyu pekiştirir ve en çok karşılaşacağı soru tipleri hakkında bilgilendirilir. Yazılı provaları sayesinde de sınava girmeden önce öğrenci kendi eksikliklerini görür ve aynı zamanda bir bakıma sınav heyecanını atmış olur. Eksik olduğu yerleri tespit eder ve Tonguç Akademi'den üslü sayılar konu anlatımında bulunan o konu başlığındaki dersi tekrar izler. Böylelikle eksiklerini gerçek sınava kadar kapatmış olur.

8.sınıf matematik konularının öğrencileri korkutmasına izin vermeyerek konu anlatımları sağlanır.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 8., Sınıf, Matematik, Üslü, Sayılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı