Haber Detayı
21 Nisan 2019 - Pazar 18:10
 
Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’tan 23 Nisan Mesajı
Başkan Gültak; Gazi Mustafa Kemal’in, dünya çocuklarına armağan ettiği ilk ve tek bayram olan “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
GÜNCEL Haberi
Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’tan 23 Nisan Mesajı

Mesajında, 23 Nisan 1920 tarihinin Türkiye Cumhuriyeti açısından taşıdığı tarihi öneme dikkat çeken Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak; Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılarak, milli egemenliğin ilan edildiği bu günün; Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan edildiğini ifade etti. “Bu anlamlı ve güzel günde bütün halkımızın ve özellikle de çocuklarımızın ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” diyen Başkan Gültak, mesajında şu ifadelere yer verdi;

 

“Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 23 Nisan 1920 tarihi; egemenliğin milletin iradesine bırakıldığı, Türk Milletinin kendi kaderini tayin etmek hakkını ilan ederek, milletin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı bir tarihtir. Dünya çocuklarına armağan edilen tek evrensel bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin onlara olan güveninin de ifadesidir.

 

Yarınlarımızı şekillendirecek çocuklarımıza sahip çıkarak onları sağlıklı, başarılı, kendine güvenen, kararlı ve milli-manevi değerlerine bağlı ve erdemli bireyler olarak yetiştirmek en değerli görevlerimizin başındadır. Bu duygu ve düşüncelerle en kıymetli varlığımız, geleceğimizin teminatı ve mimarı olan çocuklarımıza armağan edilen ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

 

Başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, ilk Meclisimizin kıymetli üyeleri ile Milli Mücadelemizin Aziz Şehitlerini ve Kahraman Gazilerimizi ve bu vatan uğruna toprağa düşen tüm şehitlerimizi şükranla yâd ediyorum.”

 

 

 

 

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Akdeniz, Belediye, Başkanı, Mustafa, Gültak’tan, 23, Nisan, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı