Haber Detayı
02 Aralık 2018 - Pazar 16:20
 
Akdeniz'de Davut Güngör rüzgarı.
Ak Parti Akdeniz Belediye Başkan Aday Adayı Davut Güngör, farklı ve özgün projeleri ile dikkat çekerken, iyi bir kadastrocu, şehir plancısı kimliği, yapı inşaat ve gayrimenkul sektöründeki deneyimleriyle diğer adaylardan oldukça ayrılması gereken bir aday profili ile karşımıza çıkıyor. Bu sebeple her yerde adı belediye başkan adaylığı için konuşulan bir isim.
SİYASET Haberi
Akdeniz'de Davut Güngör rüzgarı.

Ak Parti Akdeniz Belediye Başkan Aday Adayı Davut Güngör, farklı ve özgün projeleri ile dikkat çekerken, iyi bir kadastrocu, şehir plancısı kimliği, yapı inşaat ve gayrimenkul sektöründeki deneyimleriyle diğer adaylardan oldukça ayrılması gereken bir aday profili ile karşımıza çıkıyor. Bu sebeple her yerde adı belediye başkan adaylığı için konuşulan bir isim. Güngör, yaşadığı kente olan aidiyet duygusunu fazlasıyla taşımakta. Mersin'in ve Akdeniz'in kalkınması ve de hakkettiği yere gelmesi için beyin jimnastiği yapan, alternatif projeleriyle Akdeniz'in Türkiye'nin sayılı ilçelerinden biri yapacağına kesin gözüyle bakılan bir aday adayı profili olarak tüm Mersin halkının gönlünü kazanmış durumunda.

Güngör çıktığı bu yolu şu ifadelerle anlatıyor:

"Ben gerçekleşecek yerel seçimlerde Akdeniz belediye başkanlığı için çalışmalarımı sürdürüyorum. Turizmden, esnafın kalkınmasına, engellilerden, kentin mevcut potansiyellerin verimli kullanımına kadar her şeyi halkla birlikte üretme, birlikte kalkınarak, huzurlu, mutlu ve yaşam koşulları iyileştirmiş bir Akdeniz yaratmak için belediye başkanlığı seçimlerine hazırlıklarımı gerçekleştirmekteyim. Dün olduğu gibi bugünde sahada halkın yanındayız. Çalışmalarımız aralıksız sürmektedir. Hep birlikte yeni hedeflere ulaşmak için, Türkiyemiz için bu davamıza sahip çıkarak çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz."

Gittiği her yerde de büyük ilgi gören ve Türkü, Kürdü, Arabı , Alevisi ve Sunnisi ile kentin mozaiğini oluşturan toplumun tüm kesimleri ile kurduğu yakın ilişki ve kent gündemini yakından takip ederek ayırım yapmadan her kesimi kucaklamasından dolayı Akdeniz'in ancak Davut Güngör ile alınabileceği algısı kentte beklentiye dönüşmüş durumda.

Güngör, Turizmden, esnafın kalkınmasına, engellilerden, kentin mevcut potansiyellerin verimli kullanımına kadar her şeyi halkla birlikte üretme, birlikte kalkınarak, huzurlu, mutlu ve yaşam koşulları iyileştirmiş bir Akdeniz yaratma sözü veriyor.

Güngör, yıllardır yaptığı çalışmalarla esnaf, halk yani tüm kesime ulaşmış durumda ve çalınmadık kapı, girilmedik sokak bırakmadı. "Çocuklarımızın geleceği için,alt yapı ve üst yağısını bitirmiş, ekonomik yönden güçlenmiş,  daha iyi bir yaşam olanağı sağlanmış bir Mersin'i ve alt ilçelerini Ak Belediyecilikle tanıştıracağız. 300 bin nüfusa sahip Akdeniz'in gündüz nüfusu 550 bini bulmakta. Her kesimden insan mozağine sahip Akdeniz'in OSB, Liman, lojistik bölge, turizm, narenciye, inanç turizmi ve daha bir çok özelliklere sahip bir bölgedir. Bu potansiyeli daha çok ortaya çıkarmak için çalışacağız. İnsan odaklı projelerimizle hizmet vereceğiz. Çünkü biz kim olursa olsun insanı seven bir anlayışa sahibiz. Bahçe mahallesinden Sitelere, Huzurkent'e kadar 65 mahallemizde yaşayan halkımız bizimdir. " diyerek halkın gözünde büyük bir beklentiye cevap olacak tek aday olarak çalışmalarını sürdürmekte.

Ak Parti'de 18 kasımda gerçekleştirilen Temayül Yoklamasından da başarılı bir sonuçla çıkan Davut Güngör'ün ismi Akdeniz ilçesinde öne çıkmış durumda.Akdeniz'de ezber bozmaya gelen Güngör'ün Mersin'de yaşayan tüm kesimlerden oy alabilcek potansiyele sahip olduğu bilinmekte. Akdeniz'in tüm kesimleri barındıran önemli bir ilçe olduğu ve seçimlerde en büyük çekişmenin yaşanacağı bir ilçe olduğu düşünüldüğünde, Davut Güngör'ün diğer parti adaylarının da çekindiği bir isim olarak öne çıkmakta.

 

 

 

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Akdeniz'de, Davut, Güngör, rüzgarı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı