Haber Detayı
17 Ekim 2019 - Perşembe 10:18
 
Bilgisayarca düşünme ve farkındalık eğitimi
Mezitli Belediyesi Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakımevindeki miniklere Mersin Üniversitesi işbirliği ile ‘Bilgisayarca düşünme ve farkındalık eğitimi’ verildi. Eğlenceli bir ortamda gerçekleşen eğitimde minikler, algoritma, örüntülü genelleme ve Bee-Bot Robotu ile yönlendirme çalışması yaptı
GÜNCEL Haberi
Bilgisayarca düşünme ve farkındalık eğitimi

Bölgenin en güzel eğitim veren kurumlarından birisi olan Mezitli Belediyesi Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakımevinin minik çocukları robotik kodlama eğitimine ilk adımı attı. 

 

5-20 Ekim tarihleri arasında bu yıl 6’ncısı düzenlenen AB Kod Haftası kapsamında minik öğrencilere Mersin Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Öğretim Üyeleri Dr. İlker Yakın, Dr. Ali Gök, Dr. Erman Uzun ve Mimar Sinan Ortaokulu Öğretmeni Aycan Kavaklı tarafından ‘Bilgisayarca düşünme ve farkındalık eğitimi’ verildi.

Eğitimciler, Algoritma, örüntü ve genelleme okul öncesi programlama robotu olan Bee-Bot ile sıralama, tahmin ve problem çözmeyi öğrendiler.

 

Öğrencilerin kodlama ile kendi becerilerini keşfetmeleri, farkındalık düzeylerini arttırmalarına katkı sağlamayı amaçladıkları bilgisini veren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakımevi miniklerinin en iyi eğitimi alması için çaba sarf ettiklerini dile getirdi.

 

Günümüzde yaşanan teknolojik gelişmeler, çocukların bu gelişmelerle daha çok içli dışlı olmasına yol açtığını ifade eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Çok onaylanmamakla birlikte maalesef miniklerimiz ebeveynlerinde gördükleri cihazları merak etmeleri engellenemiyor. Ne kadar istemesek de bu cihazlarla tanışmak durumunda kalıyorlar. Burada dikkat edilmesi gereken bu cihazlarla geçirdikleri süreler ve hangi amaçla kullandıklarıdır. Mersin Üniversitemizin desteğiyle çocuklarımıza vermiş olduğumuz Bilgisayarca düşünme ve farkındalık eğitimi eğitimi ile çocuklarımızın bu cihazlara yönelik ilgilerini öğrenmeye yönlendirmek istiyoruz. Çocuklarımız eğitimin ilk devresinde çağımızın en büyük özelliklerinden birisi olan teknolojiyi kullanımına kadar nasıl yapıldığına da görerek tanık olacaklar” dedi.

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Bilgisayarca, düşünme, ve, farkındalık, eğitimi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bilgisayarca düşünme ve farkındalık eğitimi
Bilgisayarca düşünme ve farkındalık eğitimi
Bilgisayarca düşünme ve farkındalık eğitimi
Bilgisayarca düşünme ve farkındalık eğitimi
Bilgisayarca düşünme ve farkındalık eğitimi
Yorumlar
Haber Yazılımı