Haber Detayı
03 Temmuz 2018 - Salı 14:57
 
Hande Ulusal İle Dudak Dolgusu
Dudak dolgusu kalın ve dolgun dudaklara sahip olmayan bayanların tercih ettiği bir cerrahi operasyondur. Öyle ki zamanla tercih edilme oranı da artmıştır.
SAĞLIK Haberi
Hande Ulusal İle Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu kalın ve dolgun dudaklara sahip olmayan bayanların tercih ettiği bir cerrahi operasyondur. Öyle ki zamanla tercih edilme oranı da artmıştır. Bunun en önemli sebebi alanında uzman başarılı doktorların kaliteli operasyonlar gerçekleştirmesidir. Uzman Doktor Hande Ulusal estetik operasyonları arasında dudak dolgusunun avantajları ve dolgu sonrası dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgilendiriyor. Peki, uzman Doktor Hande Ulusalʹa göre dudak dolgusu nasıl yapılır?

DUDAK DOLGUSU NEDİR?           

Dudağın hacmini ve asimetrileri düzeltmek amacıyla yapılan uygulamaya dudak dolgusu adı verilmektedir. Dudak dolgusu her zaman dudağı büyütmek ve kalınlaştırmak için yapılmaz. Kimi zaman dudak küçültmek için yapılırken, kimi zaman da dudak asimetrisi olan kişilerde uygulama yapılmaktadır. Bu sebeple her dudağa yapılacak olan operasyon farklıdır. Dudak muayenesinde her dudak kendi içyapısında değerlendirmeye alınır. Kimi zaman dudaklarda dış çerçevede problem olurken bazen de dudak olması gerekenden daha küçük ve ya daha büyüktür. Bu sebeple Ulusalʹa göre her dudak kendi içyapısına göre operasyondan geçmektedir.

DUDAK DOLGUSU NASIL YAPILIR?

           Hastalar tarafından en çok sorulan sorulardan biri olan ˮyapılır? “sorusunun cevabı hiyalüronik asittir. Enjeksiyonla yapılan dudak dolgusu için kullanılan asit, hyelüronik asit olup vücudun genel ihtiyacı olan bir maddedir. Bu madde dudaklara enjeksiyon yardımıyla orantılı olarak yapılmaktadır. Uygulama çok basittir ve 15 dakika gibi kısa sürede biter. Bölgede ufak bir kızarıklık dışında herhangi bir yan etki gözlenmez. En fazla 3 seans sürmekle birlikte uygulama sonrası özel hayata hemen devam edilebilir.

DUDAK DOLGUSU KİMLERE YAPILIR?           

Oldukça kısa süren, çok seans istemeyen ve tamamen doğal enjekte yöntemleri uygulanarak yapılan dudak dolgusu kimlere yapılır? Dolgu öncesi herhangi bir test, bilgi istenmez. Bu sebeple Hande Ulusal dudak dolgusu kimlere yapılır hakkında dudak asimetriği olan herkese yapılabileceğini belirtmiştir. Ancak istisnalar arasında hamile ya da emziren anneler, alerjik öyküsü olanlar, kanser öyküsü olanlar, radyoterapi ya da kemoterapi alanlar bulunmaktadır. Bu istisnalar harici dudak asimetriği olan herkese yapılabileceği belirtilmiştir.

DUDAK DOLGUSU FİYATLARI   

         Dudak dolgusu oldukça çok yönlü ve ucu açık olan bir işlemdir. Bu sebeple dudak dolgusu fiyat bilgisi vermek çok zordur. Hasta muayene olduktan ve ihtiyacı belirlendikten sonra dudak dolgusu fiyat bilgisi net olarak verilmektedir. Bu sebeple web sitesinden randevu talep ederek kliniğe gelip muayene olabilir net fiyat alabilirsiniz.

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Hande, Ulusal, İle, Dudak, Dolgusu, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı