Haber Detayı
08 Şubat 2019 - Cuma 10:35
 
Kocamaz, '1 Nisan Sabahı Mersin’e İyi Parti’nin Güneşi Doğacak'
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz, ilçe ilçe, mahalle mahalle sürdürdüğü ziyaretlerine Toroslar ilçesi ile devam etti. Yağmurlu havaya aldırmadan ziyaretlerini devam ettiren Kocamaz, mahallelerde coşkuyla karşılandı ve “1 Nisan sabahı Mersin’e İYİ Parti’nin güneşi doğacak” dedi.
SİYASET Haberi
Kocamaz, '1 Nisan Sabahı Mersin’e İyi Parti’nin Güneşi Doğacak'

Yerel seçimler için çalışmalarına ara vermeden devam eden İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz’a gün boyu süren programında İYİ Parti Toroslar Belediye Başkan Adayı Ender Turhan, İYİ Parti Toroslar İlçe Başkanı Buğra Sakınç, İYİ Parti Mersin il ve ilçe teşkilatı üyeleri, muhtarlar eşlik etti.

Gittiği her mahallede kalabalık bir grup tarafından karşılanan Kocamaz, Çopurlu, Buluklu, Resul mahalleleri ile Demirtaş Kooperatifi’ni ziyaret ederek vatandaşlar ile buluştu.

“Bugüne kadar yaptıklarımız ortada”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz, mahallelerde hemşehrilerine seslenerek, “31 Mart’ta bir yerel seçim var ve bu yerel seçim münasebetiyle Mersin’in her tarafına ulaşmaya, nezaket ziyaretinde bulunmaya çalışıyoruz. Mersin’in 509 tane köyden ve 40 tane de beldeden mahalleye dönüşmüş yerleşim birimi var. Toplamda da 805 mahallesi, 13 ilçesi var. 1 milyon 800 bin insana şu anda hizmet veriyoruz. Bugüne kadar yaptıklarımız ortada. Vatandaşlarımız biz göreve geldikten sonra kırsalıyla, merkezleriyle, ilçeleriyle ne kadar değişim olduğunu gördüler Allah’ın izniyle bundan sonra da yapılacakları az çok tahmin ediyorsunuz” dedi.

“Yatırımlarımız kesintisiz olarak devam ediyor”

Son 5 yıldır Mersin’in tamamında hizmet üretmek için çabaladıklarını vurgulayan Kocamaz, “Bizi 25 yıldır tanıyorsunuz. 20 yıl Tarsus Belediye Başkanlığı’ndan sonra, sizlerin de destekleriyle son 5 yıldır Mersin’in tamamına, Adana’dan Antalya’ya kadar, Toroslardan Akdeniz’e kadar olan tüm Mersin’e hizmet veremeye çalışıyoruz.  Mersin geneline baktığımızda 95 yıllık Cumhuriyet tarihinde özelikle kırsalda çözülememiş birçok problem var. Kent merkezinde de bir Büyükşehir’e yakışmayacak şekilde problemler yumağı halinde bir Belediye’yi devralmıştık. Mersin’in en önemli problemi işsizlik. Hemen onun arkasından trafik problemi geliyor. Tabi ki yağmur suyu giderleri yeterli olmadığı için, yağmur suyu ve taşkınlarla ilgili herhangi bir proje olmadığı için o projeler de bekliyordu. Göreve geldiğimizde bu yana biz gerek şehrin anayasası diyebileceğimiz 1/100 binlik planları tamamladık. 1/5 binlik planları tamamladık. Toplu taşıma ile ilgili ulaşım Master Planı’nı tamamladık ve orada önümüzdeki çözülmesi gereken en önemli sorun Metro problemi olarak karşımıza çıktı. İnşallah onu da seçimlerden sonra başlatmayı planlıyoruz. Tabi bunun yanında kentin daha rahat bir hale gelmesi için yatırımlarımız da kesintisiz olarak devam ediyor” şeklinde konuştu.

“1 Nisan sabahı Mersin’e İYİ Parti’nin güneşi doğacak”

Mersin’de geçmişe oranla büyük mesafeler kat edildiğini dile getiren Kocamaz, “Yılların ihmaline uğramış bir Mersin’de bütün problemleri 58 aylık sürede çözmek mümkün değildi. Ama gerçekten büyük mesafeler kat edildi. Şu geçtiğimiz 58 ayda gerek Türkiye, gerekse Mersin çok çalkantılı ve sıkıntılı günler geçirmesine rağmen. Bütün bunlara rağmen Büyükşehir Belediyesi, geçmiş yönetimlere gör kendisini fark ettirdi. 31 Mart’ta biz inşallah sizlerin destekleri ile bu kadar yıllık tecrübemizle Mersin’in kalan projelerini tamamlamak istiyoruz. Gerek Toroslar ’da Ender Turhan kardeşimize gerekse de bizi vereceğiniz desteklerde inşallah 1 Nisan sabahı Mersin’e İYİ Parti’nin güneşi doğacak.  Bizim hizmetle ilgili herhangi bir problemimiz olmaz. Ama hizmetten daha önemlisi Mersin’in demografik yapısı ortada ve buna rağmen son 5 yıldır Mersin bir barış, huzur ve kardeşlik şehri haline geldi. Bu kardeşlik ve huzur ortamının devamı için de sizlerden yeniden yetki istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Kocamaz, mahalle ziyaretlerinde gerçekleştirdiği konuşmasında, mahallelerin alt yapı ve kanalizasyon problemleri ile alakalı projelerin hazırlandığını ve ihale aşamasına geldiğini belirterek, Karayollarından geçiş izni alındığı zaman hemen ihalesine çıkılacağını ve alt yapı probleminin çözüme kavuşacağının müjdesini verdi. 2019 ortasında yapılacak olan ihaleden sonra 2020’ye kadar bölgelerdeki alt yapı problemleri çözülmüş olacak. 

 

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Kocamaz,, '1, Nisan, Sabahı, Mersin’e, İyi, Parti’nin, Güneşi, Doğacak',
Yorumlar
Haber Yazılımı