Haber Detayı
05 Şubat 2019 - Salı 19:56
 
Kocamaz’ın Tarsus çıkarması sürüyor
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz, Tarsus ilçesine yaptığı ziyaret çıkarmasını sürdürüyor. 25 yılını hizmetlerle dolu dolu geçirdiği Tarsus’ta coşku ile karşılanan Kocamaz, gün boyunca esnaf ve mahalle ziyaretleri gerçekleştirdi.
SİYASET Haberi
Kocamaz’ın Tarsus çıkarması sürüyor

İYİ Parti Mersin İl Başkanı Servet Koca, İYİ Parti Tarsus Belediye Başkan Adayı Esin Erkoç, İYİ Parti Tarsus İlçe Başkanı Daniyel Mercan, İl ve İlçe Teşkilatı ile birlikte gezen Kocamaz hem esnaf tarafından hem de ziyaret ettiği mahallelerdeki vatandaşlar tarafından ‘Tarsus’un evladı’,  ‘Halkın adayı Başkan Kocamaz’, ‘Hizmetin mimarı Başkan Kocamaz’ tezahüratları ile karşılandı.

Kocamaz’ın Tarsus çıkarması sürüyor

Güne Tarsus Hal Kompleksindeki esnafları ziyaret ederek başlayan Kocamaz, esnafı selamlayıp işler hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Hal esnafı ziyaretinin ardından Tarsus merkezdeki esnaflara uğrayarak sohbet eden Kocamaz, programına mahalle gezileri ile devam etti. Kocamaz, Tarsus Yunusoğlu, Tekeliören, Mahmutağa, Esenler ve Kanberhüyüğü mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Çocuklar tarafından da sevgi ile karşılanan Kocamaz, vatandaşlarla ve çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Vatandaşların taleplerini dinleyen Kocamaz, ilgili ekiplere talimat vererek vatandaşın taleplerinin bir an önce gerçekleştirilmesi için işe başlamalarını tembihledi.

Kocamaz, “Bizim olduğumuz yerde insanlar mutlu olur, çünkü hizmet olur”

25 yıldır bu ülkeye, bu bayrağa, bu millete sevdalı bir şekilde hizmet verdiklerini ve insanları barış, sevgi, huzur ve kardeşlik içerisinde yaşatmak için çabaladıklarını ifade eden Burhanettin Kocamaz, “Bizim olduğumuz yerde insanlar mutlu olur, çünkü hizmet olur. Son 5 yıldır Mersin’in 13 ilçesinin tamamına hizmet veriyoruz. Biz yıllardır çözülmeyen birçok problemi çözüme kavuşturduk. Hazırladığımız plan ve projeler Mersin’i geleceğe taşıyacak ve gerçekten Büyükşehir yapacak projelerdi. Ancak bildiğiniz gibi bir yol kazası gerçekleşti. Bizim MHP ile bağımızı kopardılar. Şunu herkes bilsin ki bizim esas bağımız milletle olan bağdır. Onu da koparmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Mersin’in her tarafına gidiyoruz. İnanın her tarafta insanlar bu vefasızlığa tepkililer. Onlar bizim mutlaka yeniden aday olup hizmetleri yürütmemiz gerektiğini ifade ettiler. Biz de yeni bir yola çıktık. Biz yüzümüzü güneşe döndük. Sizleri de İYİ Parti saflarında güneşin etrafında birleşmeye davet ediyorum” dedi.

“Ne söz verdiysek bir bir yerine getireceğiz”

Kocamaz, Tarsus ziyareti esnasında vatandaşların Cemevinin eksikleri ile ilgili taleplerde bulunması üzerine ilgili ekibe eksiklerin giderilmesi için bir an evvel işe başlamaları talimatını verdi.

1994 yılından bu yana ayrım yapmadan Mersin’i yönettiklerini ve daha yapılacak çok fazla işin olduğunu sözlerine ekleyen Kocamaz, “Tarsus’ta Cemevi yaptık. Mersin Toroslar’da yapıldı. Bir tanesinin daha yapımı devam ediyor. Toroslar Belediyesi’nin destek verdiği Cemevinin bütün iç müştemilatını biz tamamladık. Mezitli’deki Cemevi bitmek üzere. Yine Kilikya Derneği’nin yaptığı Cemevi inşaatına destek veriyoruz. Anamur’da Cemevi yaptık. Tarsus’takini zaten biliyorsunuz; Türkiye’de bir ilkti. Hala da yapılacak işler var. Onların da sözünü verdik.  Biz birlikten, bütünlükten yanayız. Bizi fitne ve fesatla birbirimize düşüremeyecekler. Allah’ın izniyle bin yıllık kardeşliğimizi bozamayacaklar. Bu kardeşlik dünya durdukça devam edecek. Bize inanın, bizi izlemeye devam edin. Allah’ın izniyle ne söz verdiysek bir bir yerine getireceğiz” şeklinde konuştu.

“Tarsus’u navigasyonla dolaşmaya çalışan birisi sizin derdinizden anlamaz”

Mersin’in mahallelerini bilmeyen, karış karış gezmeyen birinin vatandaşın dertlerine de çare olamayacağını ifade eden Kocamaz, “Sizin derdinizi sizin toprağınızdan olan insanlar anlar. Ben bu toprağın çocuğuyum. Mersin’in, Tarsus’un mahallelerini bilmeyenlerin vatandaşların dertlerini çözmesi mümkün değildir. Tarsus’u navigasyonla dolaşmaya çalışan birisi sizin derdinizden anlamaz. Görüyorsunuz ki Türkiye genelinde ittifaklar kurulmaya çalışılıyor. Biz ittifakı siyasi partilerle değil sizlerle kuruyoruz. Gönüllerimizi birleştirdiğimiz zaman; ki 25 yıldır gönüllerimizi birleştirmişiz. Hiç kimsenin ittifakına ihtiyacımız olmayacak” ifadelerine yer verdi.

“Burhanettin Kocamaz’da fark var, çünkü arkasında halk var”

Bu kadar hareketli, bu kadar sıkıntılı bir dönemde, kendi üzerlerine oynanan oyunlara rağmen Mersin’de fark yarattıklarını belirterek sözlerine devam eden Kocamaz, “Çok büyük mesafeler kat ettik. Kim ne derse desin Burhanettin Kocamaz’ın 20 yıl Tarsus’ta son 5 yıldır da Mersin’in tümüne verdiği hizmetler tarihe kazındı. Bunu hiç kimse küçümseyemez ve tarihten de silemez. Vatandaşlar ‘Burhanettin Kocamaz’da fark var. Çünkü arkasında halk var’ demeye başladılar. Biz sizlere güveniyoruz. 25 yıldır sürdürdüğümüz bu yolculuğu yine sizlerle beraber olarak sürdürmeye devam etmek istiyoruz. Güneşten adayız. Tarsus Belediye Başkan Adayımız Esin Erkoç hanımla birlikte Tarsus’a kadın eli değecek ve Tarsus Mersin Büyükşehir Belediyesi ile uyum içerisinde hizmetlerini sürdürecektir. Kendimizi size, sizi de Cenab-ı Allah’a emanet ediyorum” diye belirtti.

 

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Kocamaz’ın, Tarsus, çıkarması, sürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı