Haber Detayı
11 Mayıs 2019 - Cumartesi 15:18
 
Mersin Barosu Ve Toros Üniversitesi Eğitimde İşbirliği Yapıyor
Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, Toros Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek'i makamında ziyaret etti.
GÜNCEL Haberi
Mersin Barosu Ve Toros Üniversitesi Eğitimde İşbirliği Yapıyor

Ziyaretten mutluluk duyduğunu ifade eden Rektör Vekili Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek, Mersin Barosu'nun geleceğin hukukçularının yetişmesine büyük katkı sunduğunu belirterek, "Mersin Barosu ile yapmış olduğumuz işbirliğiyle öğrencilerimizin, kendi alanında deneyimli avukatlar tarafından eğitim görmesini çok önemsiyoruz. Öğrenciler genellikle üniversitede teorik dersler gördüğü için, çalışma hayatına başladıklarında pratikte yetkin olmamalarından kaynaklı bilgi eksikliği yaşamaktadır. Mersin Barosu'nun vermiş olduğu eğitimler ve seminerlerle, öğrencilerimiz meslekte pratiği de öğrenmiş oluyor. Meslek Yüksekokulu Adalet bölümü öğrencilerimize eğitim desteği veren Mersin Barosu'na teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Baro Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz ise, Toros Üniversitesi ile işbirliği içerisinde olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, "Avukatlık mesleğinde pratik uygulama çok önemlidir. Aksi takdirde bu eksiklik, vatandaşların haklarına ulaşmakta zorluk çekmesine de neden olmaktadır. Meslek Yüksekokulu Adalet bölümüne yönelik, hukuk alanında daha fazla neler yapabileceğimizle ilgili planlamalar yapmaktan mutluluk duyarız. Mesleki eğitimin yanı sıra üniversite bünyesinde; kadın, çocuk ve insan hakları alanlarında konferans ve seminerler yaparak katkıda bulunmak isteriz. Başarılı bilimsel çalışmalara imza atan Toros Üniversitesi ile sosyal projelerde yer almaktan mutluluk duyarız" diye konuştu.

Ziyarette, Mersin Barosu Başkan Yardımcımız Av. Fatma Demircioğlu, Genel Sekreter Av. Adnan Günbay ve yönetim kurulu üyesi Av. Mahçe İnanoğlu Deprem' de bulundu.

 

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Mersin, Barosu, Ve, Toros, Üniversitesi, Eğitimde, İşbirliği, Yapıyor,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Mersin Barosu Ve Toros Üniversitesi Eğitimde İşbirliği Yapıyor
Mersin Barosu Ve Toros Üniversitesi Eğitimde İşbirliği Yapıyor
Yorumlar
Haber Yazılımı