sayfa içeriği
Haber Detayı
29 Kasım 2018 - Perşembe 17:01
 
Mersin Muhtar Adayı Kadınlar Antalya Yolunda
KA.DER Kadın Muhtar Adaylarını Antalya da Kampa alıyor; Yerel seçim öncesi yerel yönetimlerin farklı kademelerine, belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği, köy ve mahalle muhtarlığına aday olacak kadınlara yönelik 3 günlük eğitim programı, “Yerel Yönetimler Akademisi” başlığında gerçekleştiriliyor.
GÜNCEL Haberi
Mersin Muhtar Adayı Kadınlar Antalya Yolunda

KA.DER Danışma Kurulu üyesi İlken Sorguç Dinçer, yaptığı açıklamada;

"KA.DER ( Kadın Adayları Destekleme Derneği) Yoğun müracaattan dolayı İlk aşamada Muhtar adayı kadınlar Antalya’da kampa alınacak . Muhtar adayı kadınların katılacağı kamp 29.11.2018 - 02.12.2018 tarihleri arasında Antalya' da gerçekleşecektir. Eğitim programımız; Yerel yönetimler mevzuatı, yerel siyasetin dinamikleri ve yerel örgütlenme, kişisel gelişim, etkili kampanya ve iletişim teknikleri, toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadınların siyasete katılımı, deneyim aktarımı ve uygulama modüllerinden oluşmaktadır.

 Eğitim programımızdaki ilk beş modülümüz eğiticilerimiz tarafından verilecektir. Daha önce seçimlere katılmış, seçilmiş ya da seçilmemiş kadınların deneyim aktarımının yer aldığı altıncı modülümüzün ardından, son modülümüzde aday olacak kadınlar aldıkları eğitimler sonucunda beşer dakikalık uygulama yapacaklardır. "dedi                                                                             

 Gerçekleşecek olan kampa katılmak üzere Mersin kadın muhtar adayları bu gün sabah Adana Şakir Paşa Havalimanından hareket etti.

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Mersin, Muhtar, Adayı, Kadınlar, Antalya, Yolunda, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı