sayfa içeriği
Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 23:38
 
Mersin Times 8. yaşını kutladı
Ekonomiden sanata, kentin gündeminden asayiş haberlerine kadar hayatın her alanı ile ilgili önemli haberlere imza atan Mersin Times Gazetesi, 8’inci kuruluş yıldönümünü muhteşem bir geceyle kutladı. Geceye siyaset, ekonomi ve iş dünyası yoğun katılım gösterdi.
GÜNCEL Haberi
Mersin Times 8. yaşını kutladı

8 yıl önce ‘Herkesin Haberi Olsun’ sloganıyla yayın hayatına başlayan Mersin Times Gazetesi 8’inci yaşını Navona Otel’de düzenlenen gala gecesi ile kutladı. Mersin Times’ı anlatan tanıtım filminin gösterilmesiyle başlayan geceye, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, ilçe belediye başkan adayları, MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol, MESİAD Başkanı Hasan Engin, MESİAD Başkanlar Kurulu Başkanı Mustafa Güler, iş dünyası ve siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

“KENTE KATKI SUNANLARIN YANINDAYIZ”

Açılış konuşmasını yapan Mersin Times Gazetesi İmtiyaz Sahibi Kerem Türk, gazetenin yayın ilkeleri ve yapısından söz etti. “Yerel medya kentlerin namusudur” diyerek konuşmasına başlayan Türk, “Anamızın al yazmasındaki motiftir. Karacaoğlan, Yunus Emre, Hacı Bektaş’tır. Zeybektir, Horondur Şemamedir” dedi. Hayatın her alanında yer alan gazetelerinin 8’inci yılına girmesinin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Kerem Türk, “Geride kalan 8 yılda; Gazetecilik değerlerinden hiç taviz vermeden, İlk günkü amatör ruhla, çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bugün dünden daha güçlüyüz. Yarın da bugünden daha güçlü olacağız. Kentimizde de çok şey değişti. Biz de çok değiştik. Şimdi hem kendimiz için hem bu kentte yaşayan insanlarımız için yarına daha da umutla bakabiliyoruz. Hiçbir etki altında kalmadan, önyargılardan uzak, sadece kamuoyunu bilgilendirmek için çıktığımız bir yolda, eleştirilerimizi hep yapıcı bir üslup kullanarak aktarmaya çalıştık. Kimsenin özel yaşamına, kimsenin kutsallarına, kimsenin manevi değerlerine zarar verecek bir haber anlayışımız olmadı. Sadece, Mersin ve bölgemizdeki gelişmeleri objektif bir bakış açısıyla aktarmaya çalıştık. Eksiklikleri, yanlışları, kentimiz için yapılması gerekenleri yine olumlu eleştirilerimizle gündemleştirerek, kamuoyunu bilgilendirmeyi tercih ettik” ifadelerini kullandı.

“KİŞİSEL MENFAATLERİMİZİ ÖNE ÇIKARMADAN YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

Kerem Türk; “Gazetemizin çalışanlarının da büyük emek ve katkılarıyla, her haberimiz interaktif üzerinden 2 yüz bine yakın bir tıklanma oranı ile okuma oranı konusunda bir başarıyı sağladık. Tabii ki, bu başarı, bu okuma yüksekliği gazetemizin ilkeli, doğru, objektif ve hızlı haber aktarımının bir sonucudur. Ayrıca, çok değerli büyüklerim Abdullah Ayan, Mustafa Güler, Bedrettin Gündeş, Naci Sapan gibi duayenlerin Mersin Times gazetesinin yazarları olmaları, gerçekten bizim için onur ve gurur vericidir. Söz veriyoruz, bu ilkeli ve etik değerleri hiçbir zaman göz ardı etmeden, herhangi bir beklenti içinde olmadan, kişisel menfaatlerimizi öne çıkarmadan yolumuza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“MERSİN TİMES GAZETESİ DOĞRU YOLDADIR”

Gazeteciliğin önemine vurguda bulunarak konuşmasına başlayan Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Demirtaş, Mersin Times’in etik kurallar çerçevesinde önemli haberleri okurlarına ulaştırdığını anlattı. Gazeteyi ve çalışanlarını başarılarından dolayı kutlayan Demirtaş, başarılarının artarak devam edeceğine inandığını sözlerine ekledi.

VALİ SU: BASIN KURULUŞLARININ KAMU VAZİFESİ ÜSTLENİYOR

Vali Ali İhsan Su ise; halkın doğru ve tarafsız bir şekilde haber almasını sağlayan basın kuruluşlarının önemli bir kamu vazifesi üstlendiğini belirtti. Yerel basının çalışma şartlarına dikkat çeken Vali Su, “Bu duygu ve düşüncelerle Mersin Times gazetesinin kuruluşunun 8. yılını en içten dileklerimle kutlar başarılar dilerim” dedi.

ELVAN, BAŞARI DİLEDİ

Son olarak konuşan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan, “Basın mensupları, mesleklerini icra etmek için zor şartlarda görevlerini yerine getirmektedir. Gece gündüz demeden mesleklerinin başında olan gazeteciler, özellikle yerel gazetelerde zor şartlarda mesleklerini icra ediyorlar” dedi. Çalışmaları hakkında da kısa bir bilgi veren Elvan, “Mersin Times gazetesinin kuruluşunun 8. yılını kutlar, Kerem Türk ve çalışma arkadaşlarına başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.

ZAFER ÇAĞLAYAN DA KUTLADI

Aynı tarihte önceden belirlenen Ankara’daki programları sebebiyle geceye katılamayan Ekonomi eski Bakanı Zafer Çağlayan gönderdiği mesajında şu ifadelere yer verdi: “8. Kuruluş Yıldönümü Programınızın başarılı geçmesini diler, şahsınıza tebriklerimi, tüm katılımcılara selamlarımı iletirim.”

Geceye sponsor olarak katkı sunan Özman Global A.Ş. Adaoutdoor, Hacıbaba Lokantası, Özkiraz Nakliyat, Beypet ve Selman Reklam firmalarına plaketlerini Lütfi Elvan, Vali Su ve Kerem Türk birlikte verdiler. Ayrıca Vali Su ve Elvan’a birer plaket takdim edildikten Mersin Times’in 8’inci yıl pastası kesildi.

Davetlilerin hoş zaman geçirdiği gece geç saatlere kadar halaylarla devam ederken, çekilen hatıra fotoğraflarıyla sona erdi.

 

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Mersin, Times, 8., yaşını, kutladı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Mersin Times 8. yaşını kutladı
Mersin Times 8. yaşını kutladı
Mersin Times 8. yaşını kutladı
Yorumlar
Haber Yazılımı