Haber Detayı
07 Mart 2021 - Pazar 13:40
 
Mersin Valisi Ali İhsan Su, Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı
Mersin Valisi Ali İhsan Su 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
GÜNCEL Haberi
Mersin Valisi Ali İhsan Su, Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı

Mersin Valisi Ali İhsan Su 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

"8 Mart Dünya Kadınlar Günü, her insanın eşit ve özgür doğduğunun, herkesin insan haklarından ve temel özgürlüklerden hiçbir ayrım gözetilmeksizin fırsat eşitliği çerçevesinde yararlanması gerektiğinin ve cinsiyete dayalı ayrımcılığın kabul edilemez olduğunun tüm dünyada sembolü olan çok özel bir gündür.

Millet olarak; köklü tarihimiz, yüce değerlerimiz, örnek teşkil eden toplumsal ve sosyal yapımızla insanların doğuştan sahip olduğu rengi, ırkı, dili, inancı ve cinsiyeti gibi farklılıklarını zenginlik kaynağı olarak gören bir medeniyetin temsilcileri olduğumuz bilinciyle hareket etmekteyiz.

Bu anlayışla toplumsal yapımızın direği olan kadınlarımızı, kalkınmamızın ve gelişmemizin teminatı olarak görmekte, onların bilgi, birikim ve emekleri ile başta çalışma hayatı olmak üzere sosyal, ekonomik, siyasal ve kültürel hayatın içerisinde herhangi bir ayrıma maruz kalmadan aktif bir şekilde yer almasını geleceğimizin teminatı olarak görmekteyiz.

Bu doğrultuda kamu, yerel yönetim, meslek kuruluşları ve sivil toplum örgütleri ile el ele vererek kadınlarımızın eğitimden sağlığa, bilimden sanata, spordan iş dünyasına kadar hayatın her alanında eşit koşullarda yer almaları için var gücümüzle çalışmaktayız.
Bu duygularla, eşsiz fedakarlıkları, yoğun emekleri ve engin yürekleri ile geleceğimizin şekillendirilmesinde en büyük role sahip tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü içtenlikle tebrik ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

 

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Mersin, Valisi, Ali, İhsan, Su,, Dünya, Kadınlar, Günü'nü, kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı