Haber Detayı
29 Kasım 2018 - Perşembe 17:10
 
MTOSB’de bilgi yarışması heyecanı
Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından genel bilgi ve kültür yarışması düzenlendi.
EĞİTİM Haberi
MTOSB’de bilgi yarışması heyecanı

Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından 3’cüsü düzenlenen genel bilgi ve kültür yarışması, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Sabri Tekli, Mersin Makine Mühendisleri Odası Başkanı Akar Tülücü, Okul Müdürü Hasan Gürbüz, okul yönetimi, öğretmenler ve sanayicilerin katılımı ile gerçekleştirildi.
Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin görev ve sorumluluk duygularının gelişmesini, toplum içerisinde kendilerini doğru ifade edebilmelerini ve centilmence rekabet edebilmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen yarışma MTOSB konferans salonunda gerçekleştirildi. 
Kıyasıya mücadelenin yaşandığı yarışmada 9’uncu ve 10’uncu sınıf öğrencileri sorulan sorulara titizlikle cevap verdi. Her bir turda 12 sorunun sorulduğu yarışmada başarı gösteren öğrenciler, katılımcılardan tam not aldı.
Öğrencilerin rekabet, görev sorumluluk bilincinin artması adına bilgi ve kültür yarışmalarının büyük önem taşıdığını ifade eden MTOSB Başkanı Sabri Tekli, ‘Öğrencilerimizin rekabet, görev ve sorumluluk bilincini artırmaya yönelik düzenlenen bilgi yarışmaları, onların gerek okulda gerekse özel yaşantılarında olumlu etkiler yaratıyor. Görev ve sorumluluklarını bilen öğrenciler toplum içerisinde kendini daha rahat ifade edebiliyorlar. Yarışmaların bir diğer olumlu etkisi ise, öğrencilerin sınavlarda heyecan yapmamaları ve soruya daha verimli odaklanmalarını sağlıyor. Bizler Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimizin her biri ile ayrı ayrı gurur duyuyoruz. Ülkemizin gelişmesi, üreten ve gelişen bir toplum olabilmek adına onlara her zaman ihtiyacımız var’ dedi.
Yarışmada başarı gösteren öğrencileri tek tek tebrik eden MTOSB Başkanı Sabri Tekli, dereceye giren sınıfların bilimsel ve kültürel bir gezi ile ödüllendirileceğini müjdeledi.
Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: MTOSB’de, bilgi, yarışması, heyecanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı