Haber Detayı
20 Ocak 2020 - Pazartesi 10:01
 
Seçer, 'Bize oy veren vermeyen herkesin belediye başkanıyım'
CHP Erdemli İlçe Kongresi’nde konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Biz herkesin belediye başkanıyız. Sadece bize oy verenlerin değil. Bize oy vermeyenlerin de belediye başkanıyız. Çünkü biz herkesin umuduyuz. Onların umudunu boşa çıkarmaya hakkımız yok” dedi.
SİYASET Haberi
Seçer, 'Bize oy veren vermeyen herkesin belediye başkanıyım'

Belediye başkanlığı döneminin partisi için önemli bir fırsat ortaya çıkardığını kaydeden Başkan Seçer, “Genel seçimleri etkileyecek en önemli alan yerel yönetimler. Bugüne kadar bize oy vermemiş, bize dönüp bakmamış, bizi öcü gibi görmüş seçmenlere öcü olmadığımızı, bizim de liyakatli olduğumuzu, bizim de birikimli olduğumuzu, bizim de çalışkan olduğumuzu, bizim de bu memleketi sevdiğimizi gösterme zamanıdır” dedi.

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, partisinin Erdemli İlçe Örgütü’nün 37. Olağan Genel Kurulu’na katıldı.

Genel kurul salonuna partililerin ‘Mersin’in umudu Vahap Seçer’ sloganları eşliğinde giren Başkan Vahap Seçer, genel kurulda yaptığı konuşmada, “Uzun süredir siyasetin içindeyim. Erdemli’yi gayet de iyi bilirim. İlk kez bu kadar sıcak bir havada, sıcak bir atmosferde kongremizi gerçekleştiriyoruz. Başarılı olmanın sonucudur bunlar. Daha yeni başlıyoruz” dedi.

 

Konuşmasında, önceki dönem başbakanlardan merhum Bülent Ecevit’in vefat eden eşi Rahşan Eceviti’i ve Erdemli’deki heyelan felaketinde hayatını kaybeden İbrahim Önge’yi anan Başkan Vahap Seçer, sel ve heyelan afetinin yaralarının sarılması için Büyükşehir Belediyesi olarak üzerlerine düşeni yapacaklarını vurguladı.

 

‘Bize oy vermeyenlerin de belediye başkanıyız’

31 Mart 2019’da yapılan seçimlerin yerel seçim atmosferinden çok çok farklı bir seçim olduğuna işaret eden Başkan Vahap Seçer, “Bazı seçimlerde kısmi olarak yapılan işbirlikleri derin işbirliklerine dönüştü ve sonucu da etkiledi” dedi.

CHP’nin,  Türkiye nüfusunun yüzde 45’ini, ekonomik değerlerin yüzde 70’ini yaratan 11 Büyükşehir’de belediyeleri kazandığını hatırlatan Başkan Seçer, başkanlık yarışında destek veren vermeyen tüm kişi ve kesimlere teşekkür etti.  Seçer; “Biz herkesin belediye başkanıyız. Sadece bize oy verenlerin değil. Bize oy vermeyenlerin de, zenginin, fakirin, köylünün, işçinin, emekçinin, işadamının, memurun herkesin belediye başkanıyız. Gençlerimizin, kadınlarımızın, dezavantajlı vatandaşlarımızın belediye başkanıyız. Çünkü biz herkesin umuduyuz. Onların umudunu boşa çıkarmaya hakkımız yok” diye konuştu.

 

‘Şiarımız Atatürk, laik cumhuriyet’

Türkiye’nin birlik olması durumunda bütün sorunlarını aşabileceğine işaret eden Başkan Seçer, “Türkiye ne çekiyorsa kutuplaşmadan çekiyor. En büyük hastalık. Siyasiler de bunu kaşıyor. Milliyet referanslı, dini inanç referanslı siyaset o topluma önemli zararlar veriyor. Biz bundan kaçınacağız. Bizim şiarımız belli. Bizim şiarımız Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk. Bizim şiarımız laik Türkiye Cumhuriyeti. Onun temel ilkeleri” ifadelerini kullandı.

 

‘Çalışkan ve birikimli olduğumuzu gösterme zamanı’

Konuşmasında partililere daha çok çalışmaları, her yerde olmaları çağrısında bulunan Başkan Seçer şunları söyledi:

Belediye başkanlığı dönemi bizim için önemli bir fırsat ortaya çıkarıyoruz. Genel seçimleri etkileyecek en önemli olan yerel yönetimler. Bugüne kadar bize oy vermemiş, bize dönüp bakmamış, bizi öcü gibi görmüş seçmenlere öcü olmadığımızı, bizim de liyakatli olduğumuzu, birikimli olduğumuzu, çalışkan olduğumuzu, bizim de bu memleketi sevdiğimizi gösterme zamanıdır.  Bizim gibi düşünmeyen, bizim gibi yaşamayan yurttaşlarımızın da bizim kardeşimiz olduğunu, onların da öcü olmadığını bilmemiz lazım. CHP teşkilatları sadece CHP’ye oy verenlerin değil, hangi partiden olursa olsun, oy vermeyenlerin de teşkilatı olmalı. Erdemli özel bir yer, güzel bir yer. Erdemli’de arzu ettiğimiz başarıları sağlayamıyoruz. Ama sağlayacağız. Çalışırsak, hizmetlerimizi gösterirsek ilçe belediye başkanlığı da Cumhuriyet Halk Partili olabilir. İsteyelim yeter. Biz Erdemli Belediye Başkanlığı’nı kazanacağız diye şimdiden çalışmaya başlayalım.”

 

‘Erdemli halkı Büyükşehir Belediyesi’nden memnun’

Konuşmasında Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları hakkında da bilgi veren Başkan Seçer, Erdemli’de toplam 354 personel ile hizmet verdiklerini söyledi.

Geride kalan 9 ayda sosyal projelere öncelik verdiklerini anlatan Başkan Seçer, önümüzdeki 3 yıl içinde Erdemli’ye içmesuyu, kanalizasyon atıksu arıtma tesisi yatırımları için 296 milyon liralık kaynak harcayacaklarını ifade etti.

Yapılan anketlerde Erdemli halkının Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarından memnun olduğunun görüldüğünü kaydeden Başkan Seçer, “Daha iyi noktalara getireceğiz. Erdemli’yi hep birlikte ihya edeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından gidilen seçimde, 230 delegeden 228’inin oy kullandığı genel kurulda,  seçime 4 adayın hazırladığı liste ile gidildi. Seçimi Mustafa Kılbaş 86 oy ile kazandı.

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Seçer,, 'Bize, oy, veren, vermeyen, herkesin, belediye, başkanıyım',
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Seçer, 'Bize oy veren vermeyen herkesin belediye başkanıyım'
Seçer, 'Bize oy veren vermeyen herkesin belediye başkanıyım'
Seçer, 'Bize oy veren vermeyen herkesin belediye başkanıyım'
Seçer, 'Bize oy veren vermeyen herkesin belediye başkanıyım'
Seçer, 'Bize oy veren vermeyen herkesin belediye başkanıyım'
Seçer, 'Bize oy veren vermeyen herkesin belediye başkanıyım'
Yorumlar
Haber Yazılımı