Haber Detayı
18 Ekim 2018 - Perşembe 21:04
 
Selma Yağcı yeniden Sanat Etkinlikleri Derneği Başkanlığına Seçildi
Etkinlikleriyle Mersin’in ulusal ve uluslararası alanda sesi olan ve Mersin Uluslararası Müzik Festivali’ni de düzenleyen Sanat Etkinliği Derneği, 2018 yılı 6. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı 18 Ekim 2018 Perşembe günü saat: 12.00’de Kültür Mahallesi, Toroğlu Apartmanı’nda bulunan dernek binasında gerçekleştirdi. Çoğunluğun sağlandığı genel kurulda Selma Yağcı yeniden başkanlığa seçildi.
KÜLTÜR-SANAT Haberi
Selma Yağcı yeniden Sanat Etkinlikleri Derneği Başkanlığına Seçildi

Divan heyeti seçiminin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Genel Kurulda, geçmiş dönem faaliyet raporları değerlendirildi. Halil Delibaş’ın divan başkanlığında, dernek üyelerinin oluşturduğu tek listeyle gidilen seçimde yönetim ve denetim kurulu üyelerinin tamamı yeniden seçilerek güven tazeledi. 2018-2020 dönemi Yönetim Kurulu: Selma Yağcı, Hülya Zehra Solmazer, Ahmet Yeşil, Dırahşan Bulut, Tuba Kaya, Ferda Er, Nuran Kurtuluş. Yönetim kurulu yedek üyeleri: Hafize Bilgenoğlu, Suphi Yılmaz, Faik Burakgazi, Serhat Servet Dövenci, M. Kübra Kırbıyık, Faik Güçlü, Ziya Aykın. Denetim kurulu: Halil Delibaş, Münire Aslan, Zeynep Banu Akman Bezek. Denetim kurulu yedek üyeleri: Mehtap Aşut, Zümrüt Dilekoğlu, Necla Akbulut, isimlerinden oluştu.

MUMF ve Sanat Etkinliği Yönetim Kurulu Başkanı Selma Yağcı yaptığı açıklamada; “Şehrimizin tanıtımında önemli yeri olan ve olmazsa olmazları arasında yer alan Mersin Uluslararası Müzik Festivali’nde görevli Sanat Etkinliği Derneği, yeni bir döneme daha aynı kadro ve aynı güvenle yürümeye karar verdi. Derneğimizin başarılarla dolu bu geçmişi tüm halkımızın eseridir. Daha pek çok festivalde Mersin’imizi hak ettiği gibi taçlandırmaya, hep birlikte, sevgiyle devam edeceğiz”, dedi.

 

 

 

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Selma, Yağcı, yeniden, Sanat, Etkinlikleri, Derneği, Başkanlığına, Seçildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı