Haber Detayı
19 Haziran 2019 - Çarşamba 22:45
 
Sevil Öğütmen'in 'Fırçamdaki Hayat' sergisinin açılışı gerçekleşti
Ressam Sevil Öğütmen'in hayatın renkli izlerini taşıyan 'Fırçamdaki Hayat' yağlı boya resim sergisinin açılışı yoğun bir katılımla gerçekleşti.
KÜLTÜR-SANAT Haberi
Sevil Öğütmen'in 'Fırçamdaki Hayat' sergisinin açılışı gerçekleşti

Mersin Deniz Müzesi'nde gerçekleşen sergiye Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, Mersin Büyükşehir Belediyesi Stratejik Geliştirme Daire Başkanı Bedrettin Gündeş, geçmiş dönem MTSO Meclis başkanı Faik Burakgazi, iş ve siyaset dünyasının önemli isimleri ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Oldukça yoğun ilgi gösterilen sergide Sevil Öğütmen konuklarını kapıda karşıladı. İlk sergisini açmanın mutluluğunu yaşayan Sevil Öğütmen, lise çağlarında öğretmenlerinin de yönlendirmesi ile amatörce çalışmalara başladığını ifade etti. Daha sonra 2006 - 2009 yılları arasında Halk eğitim merkezindeki öğretmenlerden kurs alarak kara kalem ve yağlı boya çalışmalarını pekiştirdi. Son olarak 2018 yılında Adnan Pak Atölyesi'nde eğitim alan Öğütmen, "Fırçamdaki Hayat" isimli amatör yağlı resim çalışmalarını sanatseverlerle ve dostlarıyla paylaştı. Öğütmen, "Bu çalışmalarımda hayatın içinde yer alan tüm renkleri sizlerle buluşturmaya çalıştım. Fırçamdaki hayatla her renk ayrı bir sevda her güzellik ayrı bir sevgiyle kucaklaştı. Bugün buraya katılarak yanımda olan tüm dostlarıma, Adnan Pak öğretmenime ve sanatseverlere teşekkür ediyorum" dedi

 

Sergi kurdele kesimi ile sanatseverlerle buluştu.

Ressam Sevil Öğütmen'in 'Fırçamdaki Hayat' sergisi Mersin Deniz Müzesinde 22 haziran Cumartesi gününe kadar açık kalacak.

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Sevil, Öğütmen'in, 'Fırçamdaki, Hayat', sergisinin, açılışı, gerçekleşti,
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Haber Yazılımı