Haber Detayı
06 Ağustos 2020 - Perşembe 08:55
 
Toros Üniversitesi'nden Tercih Döneminde Öğrencilere Danışmanlık Hizmeti
Üniversite adayları için YKS tercihleri dönemi başladı.Toros Üniversitesi bu tercih dönemi (4-14 Ağustos 2020) boyunca uzman rehberleri tarafından tüm öğrencilere tanıtım ve tercih günlerine yönelik danışmanlık hizmeti veriyor.
EĞİTİM Haberi
Toros Üniversitesi'nden Tercih Döneminde Öğrencilere Danışmanlık Hizmeti

Üniversite adayları için YKS tercihleri dönemi başladı.Toros Üniversitesi bu tercih dönemi (4-14 Ağustos 2020) boyunca uzman rehberleri tarafından tüm öğrencilere tanıtım ve tercih günlerine yönelik danışmanlık hizmeti veriyor.

4-14 Ağustos 2020, (saat 15:00 ) tarihlerinde canlı olarak üniversite tanıtım webinarları düzenlenecek. Aday öğrencilerin bütün soruları canlı olarak yanıtlanacaktır. Webinarlara katılım için katılım formlarının doldurulması gerekmektedir. Form için TIKLAYINIZ

 

Toros Üniversitesi'nde 3 farklı danışmanlık hizmeti bulunmakta.

Bunlar;

      1) Tercih Danışmanlığı

      2) Çağrı Merkezi - Call Center

      3) Canlı Destek Hattı


1)  TERCİH DANIŞMANLIĞI

Tercih danışmanlığı hizmeti, üniversitenin 45 Evler Kampüsü’nde verilmektedir.

08:00-18:00 saatleri arasında uzman rehber öğretmenler tarafından en doğru tercihi yapmanız konusunda sizlere yardımcı olunacaktır.


45 EVLER KAMPÜS

Adres:
Bahçelievler Mahallesi 16. Cadde No: 77, 33140 Yenişehir / Mersin, Türkiye

Telefon Numarası:

(0324) 325 33 00


2)  ÇAĞRI MERKEZİ - CALL CENTER

Toros Üniversitesi bünyesinde 10 kişilik uzman bir ekip oluşturulmuştur.

08:00-17:30 saatleri arasında (0324) 328 20 02,  0(324) 325 33 00 veya 0530 290 96 95 numaralı telefonları arayarak tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.


3)  CANLI DESTEK HATTI

Toros Üniversitesi'ne bağlı Akademik birimler hakkında detaylı bilgi edinmek isteyen aday öğrencilerin tüm sorularına cevap verebilecek “Canlı Destek Hattı” bulunmaktadır. Canlı Destek Hattına www.toros.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

 

TOROS ÜNİVERSİTESİ VE AYRICALIKLARIYLA TANIŞIN

Yarım asırlık Mersin Eğitim Vakfı’nın ve Toros Okulları’nın köklü eğitim geleneğinin yükseköğretime uzantısı olan Toros Üniversitesi, güçlü akademik kadrosu ve eğitim-öğretim programlarıyla geleceğin tasarımına katkıda bulunan, uluslararası düzeyde tanınmış bir üniversite olma yolunda hedefine hızlı adımlarla yürümektedir. Mevcut durumda 4 fakülte, 1 enstitü, 1 yüksekokul ve 1 meslek yüksekokulu bünyesinde 15 lisansüstü, 15 lisans ve 20 önlisans program ve bölüm/ana bilim dalında eğitim-öğretimini sürdürmektedir.


Şehir merkezinde modern kampüsleri, katılımcı üniversite anlayışı, sanayi/sektör işbirliği ile en az bir yarıyıllık uygulamalı eğitim, mezunları ve paydaşları ile güçlü işbirlikleri, yüzde yüz yabancı dille eğitim gibi yenilikçi mekanizmalar Toros Üniversitesi’ni geleceğe taşıyan önemli kilometre taşlarıdır.

TOROS ÜNİVERSİTESİ (GENEL BİLGİLER)

Toros Üniversitesi, Mersin  Eğitim Vakfı (MEV) tarafından 2009 yılında kurulmuş olup 1964 yılında kurulan Özel Toros Okulları eğitim geleneğinin son halkasıdır. Toros Üniversitesi 2010-2011 Eğitim Öğretim yılında ilk öğrencilerini alarak faaliyete geçmiştir.  

Geçmişinden aldığı sorumluluk ve deneyim ile bugün sadece bir üniversite değil; bir fikrin, bir kültürün adı olan Toros Üniversitesi, kent merkezinde yer alan kampüsleri ile Doğu Akdeniz’in incisi Mersin’de bir şehir üniversitesi olarak  “Eğitimin Ötesinde, Yaşamın İçinde” sloganıyla hedeflerine hızlı adımlarla yürümektedir.

 

Toros Üniversitesi bünyesinde; Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Yabancı Diller Yüksekokulu ve Meslek Yüksekokulu ile Lisansüstü Eğitim Enstitüsü bulunmaktadır. Üniversitemize bağlı akademik birimlerde; 15 Lisans, 20 Ön lisans ve 15 Lisansüstü bölüm/programlarında eğitim-öğretim vermektedir.

 

Modern teknoloji ile donatılmış fiziksel alt yapıları ve güçlü akademik kadrosuna sahip Toros Üniversitesi, “Geleceğin tasarımına katkıda  bulunan, uluslararası düzeyde tanınmış bir üniversite” vizyonu ile öğrencilerini; öğrenen bir beyin ve sorgulayıcı düşünme becerileri ile donatmayı; bölgesel ve küresel sorunlara duyarlı uluslararası düzeyde bilimsel, teknolojik ve kültürel buluşlara katkıda bulunan, çağdaş ve evrensel değerler ile etik değerlerin güçlü destekçileri olarak yetiştirmeyi amaçlar.

 

Bölgenin ve Mersin’in kurumsallaşmış sanayi ve sektörleri ile el ele vererek ders müfredatların güncellenmesinde, yeni bölüm/program açmaya kadar Eğitim-Öğretim, Araştırma-Geliştirme, Topluma Hizmet gibi tüm faaliyetlerinde planlanması ve uygulanmasında;  sektör temsilcilerin, mezunların, okuyan öğrenciler ve akademisyenlerden oluşan “Danışma Kurulları” ile birlikte karar veriyoruz. Bu güçlü işbirliğimiz sonucu;  Üniversitemize bağlı Mühendislik Fakültesi bünyesindeki 4 bölümde “İntörn Mühendislik” ve Meslek Yüksekokulu bünyesindeki 16 programda “İşyeri Eğitim Uygulaması” başarı ile yürütülmekte olup öğrencilerin mezuniyet sonrası işe başlamadaki en büyük engel olan deneyim problemi ortadan kaldırılmıştır. 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı itibarı ile İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi ile Sağlık Bilimleri bünyesindeki bölümlerde “İntörn  İşletme, İntörn Uluslararsı Ticaret ve Lojistik, İntörn Hemşirelik ve İntörn  Sağlık Yönetimi”  uygulamalı eğitime geçilecektir.

 

Güçlü akademik kadrosu ile Yabancı Diller Yüksekokulumuz bünyesinde öğrencilerimizin dünya ile rekabet edebilmelerine olanak sağlayan iletişim becerisinin kazandırılması amacı ile Mühendislik ve İİSB Fakültelerimize bağlı bölümlerin eğitim dili “İngilizce” olarak verilmektedir. Ayrıca, lisans düzeyinde “Erasmus Değişim” programı ve ön lisans ile lisans düzeyinde “Staj Hareketliliği” programları sayesinde öğrencilerimizin AB ülkelerinde eğitim ve mesleki deneyim imkânları bulunmaktadır.

 

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Toros, Üniversitesi'nden, Tercih, Döneminde, Öğrencilere, Danışmanlık, Hizmeti,
Yorumlar
Haber Yazılımı