Haber Detayı
22 Ekim 2018 - Pazartesi 09:33
 
Turunçgil Sektörü 1. Turunçgil Forumuna Hazır
24-25 Ekim 2018 tarihinde Mersin’de gerçekleşecek olan turunçgil Forumu ile ilgili olarak hazırlık çalışmaları tamamlandı.
GÜNDEM Haberi
Turunçgil Sektörü 1. Turunçgil Forumuna Hazır

Ulusal Turunçgil Konseyi Başkanı Kemal Kaçmaz yapmış olduğu açıklamada “24 Ekim 2018 tarihinde Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür ve kongre Merkezi yanında bulunan Arma iş merkezinde 14. Uluslararası turunçgil kongresi İdare ofisinin açılışı gerçekleşecek, ertesi gün 25 Ekim 2018 tarihinde Akdeniz ihracatçı birlikleri toplantı salonunda forum panellerle devam edecektir, bu forumda turunçgil sektörünün ülkemizde yaş meyve sebze ihracat sektörüne yapmış olduğu katkılar, ülkemizin dünyadaki Turunçgil üreticisi ülkeler arasındaki konumu, Turunçgil ihracatında hedef ülkeler, yeni pazarlar, turunçgillere uygulanan destekler üretim ve ihracatta yaşanılan sorunlar ve çözüm önerileri dile getirilecektir.

Ayrıca 14. Uluslararası turunçgil kongresi ile ilgili olarak bugüne kadar yapılan çalışmalar, 2018-2019 yılları içerisinde yapılacak olan çalışmalar hakkında turunçgil sektörünün paydaşları ve ilgili kurumlar ile bilgi paylaşımı yapılacaktır. Bu etkinliğimize tüm Sektör paydaşlarımız, ilgili kurum ve kuruluşlar davetlidir."dedi

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Turunçgil, Sektörü, 1., Turunçgil, Forumuna, Hazır, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı