Haber Detayı
17 Temmuz 2019 - Çarşamba 08:22
 
Vahap Seçer Güven Veriyor… Sedat Yılmaz yazdı
100. gününde Vahap Seçer, iyi şeyler olacağının işaretlerini verdi. İnandırıcı ve güven verici bir bakış açısına sahip olduğunu gösterdi.
GÜNDEM Haberi
Vahap Seçer Güven Veriyor… Sedat Yılmaz yazdı

Katılımcı olmak, toplumun görüş ve düşüncelerini almak, birlikte yönetmek herkesin beklediği bir uygulama. Ancak belediyeler stratejik planlarını bu şekilde uygulamadıkları için, beklenen başarıyı da sağlayamıyorlar.

 

Ancak bu dönem çok farklı bir uygulamayı Büyükşehir başlattı. 

 

Mersin’i birlikte yönetmek ve 5 yıllık stratejik planı bu doğrultuda hazırlamak için, Büyükşehir Belediyesinin planlı ve özenli bir çalışma içinde olduğu görülüyor.

 

Her daire kendi paydaşlarını davet ederek görüş ve düşüncelerini alıyor. Beklenenin üzerinde bir ilgi ve katılım var. Anlaşılan Büyükşehir Belediyesinin Stratejik plan çalışmaları herkesin dikkatini çekmiş durumda.

 

Stratejik Daire Başkanlığının başlattığı bu çalışma ve ilgili dairelerin halkla, muhtarlarla, STK’larla, ilgili derneklerle, mesleki örgüt ve tüm kurumlarla bir araya gelerek ortak bir plan çalışması sürdürmesi, Mersinin geleceği açısından da umut vermektedir.

 

Başkan Vahap Seçerin tutarlı ve kapsayıcı tavırları, güven verici konuşmaları, katılımcılığı sözde değil, gerçek uygulamalarıyla göstermesi stratejik plana olan ilgiyi arttırıyor.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in gerçekçi, uygulanabilir ve sürdürülebilir bir planlama isteği, bütün belediye üst yönetimini de harekete geçirmiş durumda.

 

Büyükşehir Belediyesini tüm daire başkanlıklarının kendi bünyelerinde çalıştay yapmaları, araştırmalarımıza göre Türkiye genelinde bir ilk oluyor. Bir iki göstermelik halk toplantısı, 50-100 kişilik çalıştay toplayarak, kendi bildiği yöntemlerle plan hazırlama dönemi artık inandırıcı olmuyor.

 

Bu nedenle başta Büyükşehir Strateji Geliştirme Daire Başkanı Bedrettin Gündeş olmak üzere, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Necdet Tamamoğulları ve ilgili tüm daire başkanlıklarını kutlamak lazım. Kentimizin tüm dinamiklerinin istekli ve heyecanla düzenlenen çalıştaylara ilgi duyarak katılmaları, görüş ve düşüncelerini raporlara yazdırmaları, belediye yetkililerinin de bu konuda titiz çalışması, iyi bir stratejik planın hazırlanacağı işaretini vermektedir.

 

Vahap Başkanın, Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığının 3 gün sürecek olan çalıştayında yaptığı konuşma takdir edilecek nitelikteydi.

 

Vahap Başkan Mersin’in bir barış kenti olduğunu, herkesin bu kentin nimetlerinden eşit yararlanması gerektiğini, barış, huzur ve kalkınmayı sağlamak için mutlaka sanat’a ağırlık verilmesi gerektiğini, modern, çağdaş bir yaşam alanı yaratmak istediklerini, amatör spora destek vereceklerini, çocukları ve gençleri sporla buluşturacaklarını, bu buluşmaların kardeşliği, dostluğu pekiştireceğini vurgulayarak, büyük hizmetler yapacağının ve hoşgörü ortamının yaratılacağının mesajlarını verdi.

 

100. gününde Vahap Seçer, iyi şeyler olacağının işaretlerini verdi. İnandırıcı ve güven verici bir bakış açısına sahip olduğunu da gösterdi.

 

Bizde bu bakış açısının devam etmesini, Mersin’in ihtiyaç duyduğu hizmetleri hayata geçirmesini bekliyoruz.

 

Umarım her şey beklentilerimiz doğrultusunda gelişir. Aksi durumda başta Başkan Vahap Seçer olmak üzere, hepimiz Mersin adına üzülür ve mahcup oluruz.

 

Sedat Yılmaz

 

 

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Vahap, Seçer, Güven, Veriyor…, Sedat, Yılmaz, yazdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı