Haber Detayı
25 Mayıs 2019 - Cumartesi 18:07
 
Yenişehir Sporcu Yetiştirecek
Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, "Benim spora genel bakış açım şu: altyapından insan yetiştirelim. Altyapıdan sporcu yetiştirelim. Kararlı, disiplinli bir şekilde çalışırsak Mersin'den Türkiye çapında oyuncular yetiştirebiliriz" dedi.
GÜNCEL Haberi
Yenişehir Sporcu Yetiştirecek

Yenişehir Belediyesi ve Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu işbirliğiyle düzenlenen U 11 ve U 12 Futbol Ligi başladı.

Yenişehir Belediyesi Özgecan Aslan Gençlik Merkezi Spor Tesislerinde 40 takımın katıldığı ve 600 minik sporcunun mücadele edeceği U 11 ve U 12 Ligi'nin sembolik başlama vuruşunu Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ile Yenişehir Kaymakamı Mustafa Kılıç yaptı.

Başlama vuruşunun ardından bir süre maçları takip eden Abdullah Özyiğit, sporcu miniklerin aileleriyle ve hocalarıyla sohbet etti.

Hiçbir zaman popülizm peşinde olmayacaklarını söyleyen Yenişehir Belediye Başkanı Özyiğit, başta çocuklar olmak üzere her yaştan insanın spor yapabileceği organizasyonlara yatırım yapacaklarını vurguladı. Özyiğit, “Mevcut spor tesislerimize yenilerini ekleyerek her yaştan insanımızın spor yapmasını sağlayacağız. Seçim çalışmalarımızı 6 ilke üzerine kurmuştuk. Bunların hiç birini bir oy fazla alalım diye söylemedik. Bu ilkelerden ilki hareketti. Dolayısıyla yaşamın her alanında 7’den 70’e herkesin spor yaparak sağlıklı yaşamasını önemsiyoruz. Öte yandan sportif faaliyetler çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak için de son derece önemli. Biz çocuklarımızın sanatla, sporla iç içe gelişmelerini sağlayacağız” dedi.

 

MERSİN İDMAN YURDU TARAFTARINDAN ZİYARET

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, 94 yıllık köklü bir kulüp olmasına, geçmişinde büyük başarılar bulunmasına rağmen ekonomik zorluklar nedeniyle amatör kümeye düşen ve bu yıl feshedilmesi gündeme gelen Mersin İdman Yurdu sevdalılarını ise makamında kabul etti.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Mersin İdman Yurdu'nun yaşadığı sıkıntılı süreci üzüntüyle takip ettiğini vurguladı.

Abdullah Özyiğit, Yenişehir Belediyesi'nin sporla ilgili hedeflerini de şöyle özetledi: "Azımsanmayacak sayıda spor tesislerimiz var. Onların eksiklerini gidereceğiz. Şu anda stratejik plan için mahallelerde toplantılar yapıyoruz,  vatandaşın görüşünü alıyoruz. Bu çalışmayı tamamladıktan sonra branşlarda çalıştaylar yapacağız. Örneğin sporda ne yapacağımızı tartışacağız. Yenişehir Belediyesi'nin spor alanında neler yapacağına vatandaş karar verecek. Uzmanlardan gelen görüşleri, vatandaşlardan gelen talepleri alt alta yazıp bir sonuç çıkaracağız. Benim spora genel bakış açım şu: Altyapından insan yetiştirelim. Altyapıdan sporcu yetiştirelim. Ülkemizde tamamı yabancı oyunculardan oluşan takımlar var.  Öyle takımlar var ki içinde bir tane bile Türk oyuncu yok. Öyle olacaksa hepimiz Barcelona'yı tutalım, Bayern Münih'i tutalım. Önemli olan kendimizin üretmesi, sporcularımızı kendimizin yetiştirmesi. Kararlı, disiplinli bir şekilde çalışırsak Mersin'den Türkiye çapında oyuncular yetiştirebiliriz. Yenişehir'in bunu yapabilecek gücü var."

 

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Yenişehir, Sporcu, Yetiştirecek,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yenişehir Sporcu Yetiştirecek
Yenişehir Sporcu Yetiştirecek
Yenişehir Sporcu Yetiştirecek
Yenişehir Sporcu Yetiştirecek
Yenişehir Sporcu Yetiştirecek
Yenişehir Sporcu Yetiştirecek
Yenişehir Sporcu Yetiştirecek
Yenişehir Sporcu Yetiştirecek
Yorumlar
Haber Yazılımı