Kent Merkezindeki Boş Araziler Temizleniyor

Kent Merkezindeki Boş Araziler Temizleniyor

Pınarbaşı’na Erdemli Belediyesin’den Asfalt Hizmeti

Pınarbaşı’na Erdemli Belediyesin’den Asfalt Hizmeti

Aktif Yaş Alma Evine Sanatsal Dokunuşlar

Aktif Yaş Alma Evine Sanatsal Dokunuşlar

Baro Başkanları Ankara’da Savunma Nöbetinde

Baro Başkanları Ankara’da Savunma Nöbetinde

Yenişehir’de kurbanlık satış alanı hazırlanıyor

Yenişehir’de kurbanlık satış alanı hazırlanıyor

Yazı Detayı
12 Ekim 2012 - Cuma 09:07
 
Tek amacım Mersinʹi kalkındırmak
Ahmet Akın2
 
 
Cumhuriyet Halk Partisiʹne yıllarını veren Ahmet Akın,  mersin siyaset muhabiri Yasemin Toklucuʹya Mersin’deki siyasi havayı ve adaylığı ve gündemdeki birçok konu hakkında açıklamalarda bulundu.

İşte O Röportaj!
Amaç Mersin’in Kalkınması
1972ʹden beri CHP saflarında yer alan Akın, siyasetin yanı sıra başarılarla dolu bir geçmişe sahip. Uzun yıllar Mersin Mali Müşavirler Odası Başkanlığı yaptıktan sonra Türkiye Mali Müşavirler Odalar Birliğinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu. Bu görevleri yürütürken aynı zamanda Politikayı, Mali Müşavirlik ve Gazetecilik mesleklerini de icra eden Akın, tam bir Mersin sevdalısı. Tek düşüncesinin Mersinʹin gelişmesi ve hak ettiği noktaya gelmesi olduğunu kaydeden Akın, günümüzde gerek yerel, gerek genel hizmetler açısından Mersinʹin bir üvey evlat muamelesi görmesinden yakındı. Tek amacının Mersinʹi kalkındırmak ve Türkiye’nin gözde yerleşim yerlerinden birisi olması için elinden geleni yapmak olduğunu belirtirken modern belediyecilik ve istihdam sıkıntısını giderecek projeler üretmenin önemli olduğuna değindi.
Ahmet Akın yerel siyasete sıcak bakıyor mu ?
Yerel yönetimlere karşı çok ilgili olduğunu belirten Akın, 2004 yılında aday adayı olmak istediğine ve bu yönde önemli çalışmalar yaptığına ancak Macit Bey parti değiştirip CHP’ye gelince işin rengi ve yolunun da değiştiğine değindi. Akın, ˮSayın Baykal o zaman Macit Beyi tercih etti. Macit Bey de 2. dönem (2004-2009), 3. dönem olmak üzere de devam ediyor. İşin içindeyiz yerel yönetimlerden hiçbir zaman kopmadığım için her zaman da Mersin’e bir şeyler katabileceğimi düşünüyorum. Seçimlere yaklaşık bir yıl kaldı. Tabi ben de aday adayı olmayı düşünüyorum. Fakat siyasette bir yıl çok üzün bir süre. Ama her şey yolunda gider de Allah’dan da bir mani çıkmazsa seçim takvimi başladığında, Mersin Büyükşehir Belediyesi başkanlığı içinde aday adayı olduğumu ilan edeceğim. Ama şu an için adayım ya da aday adayıyım demek için çok erken. Siyasette bırakın bir seneyi bir gece bile çok önemli. Bekliyoruz, yine işin içerisindeyiz. Partinin başarısı için programlar hazırlıyorum. “CHP bu seçimlere nasıl hazırlanmalı, sosyal demokrat bir parti olarak halka dönük politikaları nasıl gerçekleştirmeli?” bunlara yönelik iki tane program hazırladım. Partililerimize ve delegelerimize ulaştırıyorum. Bunlarla ilgili televizyon ve radyo programları yapıyorum. Amacımız Mersin’in kalkınması ve hak ettiği yerlere gelmesi. İlla da aday olacağım diye de bir hırsım yok. Zaten Büyükşehir başkan adaylarını Genel Başkan belirleyecek. Genel Başkan kimi belirlerse, siyasette küslük olmaz diyerek onun yanında yine çalışacağız. Partinin başarısı için uğraşacağız.ˮ dedi.
Mersinʹde belediyecilik çalışmalarını nasıl buluyorsunuz?
Kentin kalkınması için ve çağdaş bir kent olabilmesi için çok değişik işlerin yapılması lazım. Hafif raylı sistem bunlara bir örnektir. Neden Mersin’e hala yapılmadı? İktidarın suçu mu? Yoksa Macit Özcan’ın başarısızlığı mı? Bugün Mersin’in yarı nüfusuna sahip kentler bu sistemi kullanmakta. İktidar, Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Halk Partili diye mi yapılmasına izin vermiyor yoksa? Eğer bu böyleyse, iktidar bunun altından kalkamaz. Bunlar açığa çıkmalı.
Mersin benim gençlik yıllarımda sporda, sağlıkta, kültürde, sanatta, eğitimde herşeyde Mersin, Türkiye birincisiydi. Avrupa çapında bir kentti. Ama hızlı göçün de önemli etkisi oldu. Biz sürekli geriledik. Devlet de bizi görmemezlikten geldi. Alt yapı, sağlık, kültür, sanat ve eğitim yatırımlarına önem vermedi. Bunları da Büyükşehir Belediyesi bütçesi yettiği kadar karşılayabildi. Bu yüzden arada biraz boşluk kaldı. Halbuki Mersin’in bu sıkıntılarının tek nedeni, siyasal iktidarın Mersin’i görmemezlikten gelmesi. Şimdi Akdeniz oyunlarından dolayı Mersin’e sportif yatırımlar var. Bunlar güzel işler. Tamamlandıktan sonra Mersin en azından spor, toplantı ve konferans etkinliği yönünden güzel bir kent konumuna gelebilir.
Burada Mersinliye hiç kimse bir şey sormuyor. Ne devlet soruyor, ne belediye soruyor. Herkes bakıyor kendisine göre bir şeyler yapıyor. Gece yatıyorlar, sabah kalkıp akıllarına bir proje geliyor. Ben merak ediyorum belediye meclisleri ne işe yarar. İçlerinde üç beş tane çok çalışan arkadaşlarımızı bir tarafa koyduğumuzda, diğerleri sadece gidiyor geliyor herhalde.
CHP Mersin’de hangi bölgelerde sizce başarılı olur?
CHP Mersin’de bir markadır. Büyükşehir de başta olmak üzere birçok belediyeyi kazanacak. Büyükşehir, Akdeniz, Yenişehir ve Mezitliyi kazanacaktır. Toroslar’da da MHP’yle yarışacaktır. Şimdi soracaksınız Ak Parti bunun neresinde? AKP Mersin’de yok. Mersin’de yerel seçimde Cumhuriyet Halk Partisine rakip olamaz. Her dönem olduğu gibi ancak üçüncü parti olur. Özellikle Büyükşehir’de CHP ve MHP yarışacaktır. İlçelere baktığımızda Yenişehir’de CHP’nin yüzde kırk beş oyu vardır. Mezitli’de de yüzde kırklar civarında oy lazım. Akdeniz Belediyesi’ni bir dönem kaybettik o da biraz yol kazası oldu. Ama CHP’nin doğru seçilen bir adayla en kolay Akdeniz’i kazanacağını düşünüyorum. Toroslar’da da mevcut ilçe yönetimimizde bayağı bir gayret var ve kazanmak istiyor. Hamit Tuna’nın performansının çok yüksek olması, bizim işimizi Toroslar’da birazcık zorlaştırıyor. Kazanabiliriz, kazanma şansımız var ama diğer ilçelere göre biraz daha zor. Tarsus’tan bu tarafa doğru geldiğimizde Tarsus’u CHP alacaktır. Silifke’yi, Anamur’u, Mut’u CHP kazanacaktır. Belki Erdemli’de şansı zayıf olabilir. Aydıncıkta yine şanslıdır. Bozyazı’da biraz daha zayıf, Gülnar’da zayıf. Ama bütün bu ilçeleri kazanabilecektir, kazanacak da.

Yapılan Anketlerin Ne Derecede Sağlıklı Olduğuna İnanıyorsunuz?
Tabi örgütlerin iyi çalışması da çok önemlidir. Biz kazanacağız diye örgütler ve adaylar öyle oturur beklerse hiçbir şey olmaz. Ama CHP Mersin’de kazançlı çıkacak ben buna inanıyorum. Burada aday tercihleri ön plana çıkıyor. Sanırım buna ilçeler de dahil her yerde merkez yoklaması yapılacak. Büyükşehir’de zaten merkez yoklaması olacak. Burada dört tane büyük merkez ilçemiz var. Onlarda da merkez yoklaması olur. Bizim dileğimiz tüm üyelerle ön seçim olması. Büyükşehir de dahil her yerde ön seçim yapalım. Parti tabanında bizim otuz bin üyemiz var. Bu üyelerin tercihi herhalde önemli bir tercih. Tam belirli bir sonuç değil ama önemli de bir tercih. Tabi bunun yanında yine anket çalışmaları yapacaksınız, kamuoyu yoklamaları yapacaksınız, sendikalarla, derneklerle, gönüllü kuruluşlarla sürekli irtibat halinde olacaksınız. Bunlar yapılması gereken şeyler. Ben anket çalışması yapılacağını duydum. Üç anket firmasına görev veren CHP çıkan sonuçları genel merkezin değerlendirmelerine sunacaklarmış. Eğer bu anket firmalarının parasını belediyeciler verecekse, parayı veren düdüğü çalar. Ben yüzde kırk ikilik oy istiyorum bana bu kadar oy çıkartın yeter falan der. Bilemiyorum bu çok önemli bir soru. Eğer bu anketlerin parasını belediyeciler verecekse Genel Başkanın bu anketlere itimat etmemesi lazım. Eğer bu anketler düzgün bir şekilde yapılacak, üç tane firmayı genel merkez çağırıp hadi kardeşim bunları yapın paranızı da gelin benden alın diyorsa ona saygı duyarım tabi ki.
Macit Bey’in Yeniden Aday Adaylığı Konusunda Ne Düşünüyorsunuz?
Ben Macit Beyin yerinde olsam tekrar aday olmam. Aday adayı olmam daha doğrusu. Ben şöyle kendisini izlediğim zaman heyecanı kaybolmuş, enerjisini tüketmiş, konuşsam mı, konuşmasam mı, yerimden kalksam mı, kalkmasam mı havası içerisinde olduğunu görüyorum. Bu olmaz. Belediye Başkanı heyecan ister, enerji ister. En az 15-16 saatinizi bu işe vereceksiniz. Öyle yani bir gün ortaya çıkıp on gün on beş gün yok olup, tekrar bir gün çıkıp, böyle belediye başkanlığı yapılmaz. Güzel şeyler yaptı. İnsanların hoşnut olduğu işler de yaptı. Ama bundan sonra farklı bir bakış açısı, yeni bir heyecan, yeni bir plan program, yeni bir vizyon ortaya koyabileceğini ben düşünemiyorum. Bunun için, Özcan’ın yapacağı; bu halk size 3 dönem 15 yıl görev vermiş, siz de elinizden geldiği kadar yapmışsınız. Eksikleriniz de var, iyi yaptıklarınız da. Bir kenara çekilin. CHP’de büyükşehir başkanlığını yapacak o kadar çok insan var ki. Hepsi de Mersin sevdalısı. Bir belediye başkanının Mersin sevdalısı olması gerekir. Bu, ülke ilçe için de geçerli büyükşehir için de. Ben böyle düşünüyorum. Keşke hayır kardeşim ben görevimi yaptım hakkıyla, alnımın akıyla bu işleri bitirdim, çekiliyorum. Artık daha yeni görüşleri, farklı bakış açıları, projeleri, planları olan arkadaşlarımız gelsin. Ben de onların yanında durayım. Tecrübelerimizden de faydalanmak isterse biz her zaman hazırız diye düşünmesi lazım. Eğer Macit Bey Mersin’i ve CHP’ni seviyorsa bu kararı alması lazım. Ama hayır kardeşim ben üç dönem yaptım bir üç dönem daha yapacağım diyerek yola çıkarsa bir seçim kazası sonunda ona hiçbir şey olmaz ama Mersin halkı bunun faturasını fena öder. CHP’ne mersin’de üç yüz on bin kişi oy veriyor. Bu faturayı onlar öderler.
Kemal Kılıçdaroğlu’nun Macit Özcan’a tam destek verdiği yönünde söylemler var bununla ilgili neler söyleyeceksiniz?
Öyle bir şey yok. O sadece medyanın bu şekilde yansıtması. Sayın Kılıçdaroğlu hiç kimseye böyle açık sözle destek vermez. Ben onun yapısını ve karakterini çok iyi biliyorum. Önümüzde daha bir yıl var ve köprülerin altından daha çok sular akacak. O zaman göreceğiz. Gerçeklerin ne olduğu ortaya çıkacak.
AKP Akdeniz belediyesi başta olmak üzere belediyeleri alabilmek için hummalı bir çalışma içerisinde ve iddialılarda. Sizce Akdeniz’i hangi parti alacak acaba?
AKP’nin Akdeniz’de hiçbir şansı yok. Akdeniz CHP’nin doğru bir adayla birlikte en kolay şekilde alacağı belediyedir. Akdeniz etnik ve mezhepsel yapısı çok karışık bir yerdir. Oylarda etnik yapı çok etkin oluyor. Buna uygun bir aday koyduğu zaman CHP’nin en rahat kazanacağı yer Akdeniz olacak. AKP’nin anlayışı zaten Mersin halkına da ters geliyor, dokusu uyuşmuyor. Bakmayın siz 2011’de birinci parti olduğuna. Çünkü orada en az altmış bin MHP’nin oyu vardır. O oyların büyük çoğunluğu oraya doğru gidecektir. AKP tüm Türkiye’de geleceği yere kadar doyum noktasına geldi. Bundan sonra aşağı doğru inecektir. Nereye kadar iner bilemiyoruz.
Vatandaş sandık başına giderken hangi bilinçle gitmeli?
Bir broşür hazırladım. İçerisinde 20 soru var. Mevcut Belediye başkanlarına ya da ilk defa aday olacak arkadaşlara bu 20 soruyu sorun. Bu soruların cevaplarına göre kafanızda bir değerlendirme yapın. Eğer daha çok olumsuz cevaplar çıkıyorsa onu desteklemeyin. Ama genelde Mersin’de Yenişehir ve Mezitli ilçelerinde o yüksek apartmanlarda oturan kişilerin partiye oy verdiğini görüyoruz. Sorsanız belediye başkanının adını bile bilmezler belki de ama parti için oy verirler. Parti kimi gösterdiyse onu körü körüne desteklemeyin. Bu 20 soruyu sorun eğer çoğunlukla olumlu yanıtları alıyorsanız o adayı destekleyin. Mevcut Belediye Başkanı da olsa, yeni bir aday da olsa. Bunu yapmadığınız takdirde eğer parti yanlış bir aday göstermişse partiyi desteklemek adına o adayımızı başa getiriyoruz ve sonrasında kurtulmaya çalışıyoruz. Kurtulmaya çalışırken de bunun iki büyük zararı oluyor. Bir, o kişinin partisi zarar görüyor. İki, Mersin halkı zarar görüyor. Bunların bilinciyle sandık başına gidelim ve adaletli bir oy kullanımı yapalım.
www.ahmetakin.com.tr
ahmetakinmersin@gmail.com
 
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
22 Ekim 2018
Dar Mükellef Gerçek Kişi Ve Kurumların Vergilendirilmesi
15 Ekim 2018
Döviz Cinsinden Ve Dövize Endeksli Sözleşmeler Tebliği Yürürlüğe Girdi
08 Ekim 2018
Konkordato Bir İflas Anlaşmasıdır
01 Ekim 2018
Dış Ticarette Ödeme Şekilleri
24 Eylül 2018
Sözleşmeye Dayanarak Kesilen Cezanın İndirim Konusu Yapılıp Yapılmayacağı
17 Eylül 2018
Bir Ülkenin Geleceği, O Ülke İnsanlarının Göreceği Eğitime Bağlıdır.
10 Eylül 2018
Yargı Bağımsızlığı Ve Hukukun Üstünlüğü
03 Eylül 2018
Türkiye Ekonomisinde Kobi’lerin Önemi
27 Ağustos 2018
Bilançoda Kayıtlı Taşımazların Değerlerinin Yeniden Hesaplanması
21 Ağustos 2018
Kat Karşılığı İnşaat İşlerinde Vergi Uygulamaları
13 Ağustos 2018
Mersin’in Parlayan Yeni Yıldızı...“Özel Şişecam Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi”
06 Ağustos 2018
Yurtdışındaki Bir Firmaya İnternet Üzerinden Verilen Danışmanlık Hizmetinin Kurumlar Vergisi Ve Kdv Açısından Durumu
30 Temmuz 2018
Anonim Şirket Pay Senetlerinin Satışının Vergilendirilmesi
23 Temmuz 2018
Transit Ticaretin Kdv Ve Ba-Bs Bildirimi Yönünden Değerlendirilmesi
16 Temmuz 2018
Bilanço Usulü Esasına Göre Defter Tutan Mükelleflerin Ölümü Nedeniyle Nihai Tarhiyata Ait Öz Sermayenin Tespitinin Ne Şekilde Yapılacağı
09 Temmuz 2018
Kredi Faizlerinin Muhasebeleştirilmesi
18 Haziran 2018
Türkiye’de Umudun Adı Muharrem İnce
11 Haziran 2018
Siyaset Ve Din
04 Haziran 2018
İpliği Pazara Çikanlar
28 Mayıs 2018
Akp’nin Türkiye Masali Acikli Sona Doğru Yaklaşiyor
21 Mayıs 2018
Demokrasinin Azi Ya Da Çoğu Olmaz. Tam Demokrasi Olur…
14 Mayıs 2018
Cari Açik Risk Taşiyici Boyutlara Ulaşti
07 Mayıs 2018
Tedarikçi Firmalardan Temin Edilmek Suretiyle İnternet Sitesi Üzerinden Yapilan Satişlarda Belge Düzeni
30 Nisan 2018
Projeci Başkan İbrahim Genç
23 Nisan 2018
Halkçi Başkan Neşet Tarhan
16 Nisan 2018
Akkuyu Nükleer Santrali’nin Ecemiş Fay Hattina Ve Denize Yakinliği Büyük Risk Oluşturuyor
02 Nisan 2018
İmlat Fireleri ve Değeri Düşen Malların Değerlemesi
26 Mart 2018
Yabanci Para Cinsinden Alinan Ve Verilen Sipariş Avanslarinin Dönem Sonunda Değerlendirilmesinden Doğan Kur Farklarinin Durumu
19 Mart 2018
Dövize Endeksli Teslimlerde Ortaya Çikan Kur Farklarinin Kdv Açisindan Durumu
12 Mart 2018
İhracattan Doğan Alacaklarin Tahsil Edilememesi Halinde Şüpheli Alacak Karşiliği Ayrilip Ayrilamayacaği
05 Mart 2018
Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlere Katma Değer Vergisi İade Raporu Düzenleme Yetkisi Veriliyor
26 Şubat 2018
Kat Karşılığı İnşaattan Elde Edilen Dairelerin Maliyetlerinin Belirlenmesi Ve Ticari Kazanç Unsuru
19 Şubat 2018
Teşvikli Yatırım Mallarına İlişkin Kdv İstisnası
12 Şubat 2018
Vergi Yasaları İle Bazı Kanun Ve Khk’lerde Değişiklik Yapılmasını Öngören Torba Yasa Tasarısı Neler Getiriyor?
05 Şubat 2018
Arsa karşılığı inşaat işleri
26 Ocak 2018
Türkiye’nin Falında “Baskın Genel Seçim” Görünüyor
22 Ocak 2018
Hamaseti Bırakın Gerçeklerle Yüzleşin
15 Ocak 2018
Yeni Patronlar Fon Yöneticileri
08 Ocak 2018
Yeni Yılda Yeni Umutlarınız Olsun
02 Ocak 2018
Cehalet Ve Yoksulluk Türkiye’nin Kaderi Olmamali
25 Aralık 2017
Defter-Beyan Sistemi 01 Ocak 2018 Tarihinde Başliyor
18 Aralık 2017
Kamu Kurumlarinda Hizmet Veren Taşeron İşçileri Kadroya Alinacak
11 Aralık 2017
Mersin Ticaret Ve Sanayi Odasinda Projeler Dönemi Başliyor
05 Aralık 2017
Belediye Başkanliğina Aday Adayliği Ciddi Hazirliklar İster
27 Kasım 2017
Güçlü Devlet Adil Ve Potansiyeline Uygun Vergi Toplayan Devlettir
13 Kasım 2017
Belediye seçimlerine CHP nasıl hazırlanmalı?
06 Kasım 2017
Büyükşehir Belediyelerde Proje Ve Finans Yönetimi
30 Ekim 2017
Mersin Büyükşehir Belediyesi Akademisi Kurulmalıdır
25 Ekim 2017
Yurt Dışından Gelen Hizmet Faturalarının Vergilendirilmesi
16 Ekim 2017
İhraç Kayıtlı Olarak Teslim Edilen Malların İhracat Gerçekleşmediği İçin İade Edilmesi Durumunda Kdv Uygulaması
09 Ekim 2017
Fazla Veya Yersiz Ödenen Katma Değer Vergisinin İadesi
02 Ekim 2017
Mersin Ticaret Ve Sanayi Odasında Kartlar Yeniden Karılacak
25 Eylül 2017
Katma Değer Vergisi Yasasında Taşımacılık İstisnası
18 Eylül 2017
Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı Tarafından Tescil Edilen Gübre Teslimlerinde Kdv İstisnası
11 Eylül 2017
Tıp Fakültesi Hastaneleri Borç Batağından Kurtulamıyor
05 Eylül 2017
Sıcak Para Cenneti Türkiye
28 Ağustos 2017
Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk
21 Ağustos 2017
Her Yıl 10 Proje, Dört Yılda 40 Proje
14 Ağustos 2017
İmalat Sanayiine Yönelik Yatırım Teşvik Belgesi Kapsamındaki İnşaat İşlerinde Katma Değer Vergisi İadesi
07 Ağustos 2017
Türkiye Kızılay Derneğine Yapılan Teslim Ve Hizmetler İle Türkiye Kızılay Derneğinin Teslim Ve Hizmetlerinde Katma Değer Vergisi İstisnası
31 Temmuz 2017
Ticaret Ve Sanayi Odalarında Seçim Zamanı
24 Temmuz 2017
Kılıçdaroğlu’nun Maltepe Manifestosu Türkiye’nin Yeni Yol Haritası Olmalıdır
17 Temmuz 2017
80 Milyon İçin Adalet
10 Temmuz 2017
Ticaret Ve Sanayi Odaları Yönetimlerinin Görevleri
03 Temmuz 2017
“Türk Ulusu”nun Adalet Yürüyüşü
27 Haziran 2017
Adaleti Sarayda Aramak
19 Haziran 2017
Türmob’un Yönetmelikler Değişiklikleri Genel Kurulu Yapıldı
12 Haziran 2017
Kaliteli Eğitim Olmadan Sosyal Ve Ekonomik Refah Olmuyor
05 Haziran 2017
Türkiye’de Din Her Zaman Siyasete Alet Edilmiştir
29 Mayıs 2017
Belediyelerde Mali Kaynakların Geliştirilmesi İnsan Kaynağının Da Doğru Biçimde Harekete Geçirilmesine Dayanır
22 Mayıs 2017
Mali Müşavirlerin Ve Denetçilerin Kamu Yararına Hizmet Edebilmelerinin Ortak Koşulu Saydamlıktır
15 Mayıs 2017
İş Ararken İş Üretenler Projesi
08 Mayıs 2017
Sosyal Adaletin Sağlanması Yeni İş Alanlarının Yaratılmasından Geçer
01 Mayıs 2017
Öğretilmiş Çaresizlik Ve Yoksulluk Türkiye’nin Kaderi Gibi Gösterilmemeli
24 Nisan 2017
Güç Baştan Çikaricidir. Ahlaki Değerleri Zaafa Uğratabilir
17 Nisan 2017
Ekonominin İrtifa Kaybetmesi Önlenmelidir.
07 Nisan 2017
16 Nisan “Türk Ulusu”nun Demokrasi Sınavı Olacak
31 Mart 2017
Hukukun Dinmeyen Gözyaşları
27 Mart 2017
Mersin Camişerif Mahalleli Olmak Ayrıcalıktır
20 Mart 2017
Ticaret Ve Sanayi Odalarının Meclis Grubu İle Komitelerin Görevleri
13 Mart 2017
Özgürlük Yürekten Başlar
06 Mart 2017
Osmanlı Döneminde Matbaanın Tarihçesi
27 Şubat 2017
Mersin Sevdamız Bitmeyecek
20 Şubat 2017
İslam’da Faiz Yasağı
13 Şubat 2017
Diş Politikada Çok Çalişacağiz Az Konuşacağiz
06 Şubat 2017
Yollar Ayrılırken Son Pişmanlık Fayda Etmez
30 Ocak 2017
Geleceğin Mali Müşavir Ve Denetçilerinin Niteliklerini Belirlemek
23 Ocak 2017
Vergi Reformu
16 Ocak 2017
Türmob, Mali Müşavirlik Ve Denetçilik...
09 Ocak 2017
Konstantiniyye
02 Ocak 2017
İslam Yönetimi Altında Ticari Yaşam
26 Aralık 2016
Küreselleşme Diye Diye Canimiza Okuyorlar
19 Aralık 2016
Chp’nin Mersin’de Büyüme Reçetesi Hazır
12 Aralık 2016
Kayıt Dışı Ekonomi İle Mücadele Siyasi İrade İster
05 Aralık 2016
Çağdaş Türk Ulusu’nun Aydınlığı Karanlığa Geçit Vermeyecektir…
28 Kasım 2016
Bilirkişilik Yasası...
21 Kasım 2016
Ticari İşlemlerde Taşınır Rehni Yasası
14 Kasım 2016
Sporun Gelişmesi Amatör Spora Verilen Öneme Bağlıdır
31 Ekim 2016
Belediyelerde Bir Hizmeti Üretmek İçin Yalnızca Tek Bir Yol Yoktur..
17 Ekim 2016
Deniz Ve Hava Taşıma Araçları İçin Liman Ve Hava Meydanlarında Yapılan Hizmetlerde Katma Değer Vergisi İstisnası
10 Ekim 2016
Bireyin Özgür Olabilmesi Önce Eğitim Ve Daha Sonra Da Ekonomik Güç Gerektirir
03 Ekim 2016
Türkiye Varlık Fonu
26 Eylül 2016
Ekonomik Sorunları Siyasetteki Güvensizlik Tetikliyor
19 Eylül 2016
“Avrupa Rüşvet Ve Yolsuzluklar Ligi”nde Birinciliği Kimseye Kaptırmıyoruz
12 Eylül 2016
Varlık Barışı
05 Eylül 2016
Ekonomide Cari Açık Riski Kırılganlık Yaratmaya Devam Ediyor
29 Ağustos 2016
Vergi Mükelleflerinin Matrah Ve Vergi Artırımı
22 Ağustos 2016
Vergi Ve Diğer Borçların Yeniden Yapılandırılması
15 Ağustos 2016
Çocuklarımız En Değerli Hazinemizdir
08 Ağustos 2016
Türkiye’nin Temel Yapi Taşi Demokratik, Laik, Hukuk Devletini Barindiran Cumhuriyet Rejimidir.
01 Ağustos 2016
Spor Ve Eğlence, Turizm Sektörünün Vazgeçilmez Unsurlaridir
25 Temmuz 2016
Türkçe Sevgisinin Yerleştirilmesi Ve Türkçe Bilincinin Sürekli Canli Tutulmasi Gerekmektedir.
18 Temmuz 2016
Çalışmak İsteyen Herkese İsterse Üretken Bir İşte Ücretli Olarak, İsterse Kendi İşini Kurarak Çalışabilme Olanağı Sağlanmalıdır.
11 Temmuz 2016
Çanlar Türkiye Ekonomisi İçin Daha Kuvvetli Çalmaya Başladı
04 Temmuz 2016
Döviz Cinsinden Alınan Ya Da Verilen Avansların Değerlenmesi Sonucu Oluşan Kur Farklarının Muhasebeleştirilmesi
27 Haziran 2016
Milli Eğitimin Sadece Adı Kaldı
20 Haziran 2016
Kat Karşılığı İnşaat İşlerinde Müteahhitlerin Fatura Düzenleme Zamanı.
13 Haziran 2016
Denetim Ve Mali Müşavirlik Mesleğinde Yeni İş Alanlarının Yaratılması.
06 Haziran 2016
Yerel Yönetimlerde Etkili Ve Dinamik Bir ʹYönetim Kültürüʹ Anlayişinin Geliştirilmesine Gereksinim Vardir.
23 Mayıs 2016
Hukukun Üstünlüğünün Olmadığı Yerde Demokrasiden Bahsedilemez
16 Mayıs 2016
Türkiye Rant Ekonomisinden Üretim Ekonomisine Geçmek Zorunda..
02 Mayıs 2016
Vergi Potansiyelinden Yararlanma Oranının Düşüklüğü Ekonomiyi Olumsuz Etkiler...
25 Nisan 2016
Siyasetçiler Toplumun Aynasıdır.
18 Nisan 2016
Toplumsal Ahlakın Olmadığı Yerde Siyasi Ahlaktan Bahsedilemez
04 Nisan 2016
Küresel Ekonomik Kriz Dönemlerinde Muhasebe Ve Denetimin Önemi.
21 Mart 2016
İpliği Pazara Çikanlar.
21 Mart 2016
İpliği Pazara Çikanlar..
14 Mart 2016
Belediye Şirketlerinde Bağımsız Denetim Zorunlu Olmalıdır.
07 Mart 2016
Demokrasi Komedisi Devam Ediyor...
29 Şubat 2016
Yerel Yönetimlerin Spordaki Önemi..
22 Şubat 2016
Kayit Dişilik Ve Yüksek Vergiler Suç Ekonomisini Besliyor
15 Şubat 2016
Spor Kulüpleri İle Yapılan Sponsorluk Sözleşmelerinin Vergisel Boyutu.
08 Şubat 2016
Meslek Ahlak Kurallari.
01 Şubat 2016
Kral Çıplak...
18 Ocak 2016
Yatırım Ortamının İyileştirilmesinde Türkiye’nin Önündeki Engeller.
04 Ocak 2016
Belediyelerde Alternatif Hizmet Sunma Yöntemleri Geliştirilmelidir.
28 Aralık 2015
Ulaştırma Bakanı Mersin’e Şaşı Bakmaktan Vazgeçecek Mi?
21 Aralık 2015
Kobi’lerin Türkiye Ekonomisindeki Önemi Gözardı Edilmemelidir..
07 Aralık 2015
Kayıt Dışı Ekonomi İle Mücadele Sözde Kalıyor.
24 Kasım 2015
Eskimiş Üye Ve Örgüt Yapısıyla CHP’den Başarı Beklemek Hayaldir
17 Kasım 2015
İki Ayrı Türkiye..
02 Kasım 2015
Mali Müşavirlik Ve Muhasebecilik Mesleğinde Geleceğe Dönük Düşünceler...
27 Ekim 2015
Ne Olacak Mersin’de Turizmin Hali.
19 Ekim 2015
Hukukun Üstünlüğü Ve Yargı Bağımsızlığı
12 Ekim 2015
Döviz Cinsinden Olan Avanslarin Değerlemesi
05 Ekim 2015
Yurt Dışına Yapılan Proje Hizmetlerinin Kurumlar Vergisi Açısından Değerlendirilmesi.
28 Eylül 2015
İhraç Kayıtlı Teslimlerde Tecil-Terkin Uygulamasi.
07 Eylül 2015
Şirketlerin Aldiklari Kredileri Bir Başka Firmaya Aynen Kullandirmalarinin Vergisel Boyutu..
31 Ağustos 2015
Türk Vergi Sistemsizliği.
24 Ağustos 2015
Toroslar’ın Çehresi Değişiyor...
17 Ağustos 2015
Ne Kadar Oy, O Kadar Çözüm.
03 Ağustos 2015
Ödül Tacirlerinin Tuzağına Düşmeyin.
13 Temmuz 2015
Briç Evrensel Bir Dildir..
06 Temmuz 2015
Turizmde Küresel Bakışın Önemi.
22 Haziran 2015
Sürdürülebilir Ve Kesintisiz Lojistik Ekonomik Büyümenin Lokomotifidir...
15 Haziran 2015
Yüksek Teknoloji Zengin Ve Fakir Arasındaki Uçurumu Derinleştiriyor Mu?
08 Haziran 2015
Tek Başına İktidar Hayal Oldu.
25 Mayıs 2015
Sporun Güzelliği
18 Mayıs 2015
Sağlıklı Olmak En Büyük Nimetlerdendir.
11 Mayıs 2015
Esas Olan Tüketimde Değil Üretimde Çağdaşlığa Yönelebilmektir.
04 Mayıs 2015
Sanat Sokağında Güzel Şeyler Oluyor...
27 Nisan 2015
San Francisco’da Özgürlüklerin Tadına Varmak.
20 Nisan 2015
Belediyelerde Finans ve Proje Yönetimi.
06 Nisan 2015
Temeli Olmayan Temel Liseler..
30 Mart 2015
Turizm Fakiri Mersin..
23 Mart 2015
Hannover Cebıt 2015 Teknoloji Fuarı
16 Mart 2015
Ankara’da Mersin Tanıtım Günleri.
09 Mart 2015
Türkiye Ekonomisi Büyüme Performansını Kaybetti..
02 Mart 2015
Mersinli Olmak Ayrıcalıktır..
23 Şubat 2015
Mersinʹde siyaset...
09 Şubat 2015
Paraları Sıfırladım Babacım (!)
02 Şubat 2015
İşsizlik, En Derin Toplumsal Dışlanmışlık Duygusunun Kaynağıdır..
26 Ocak 2015
Katılımcı Demokrasi Türkiye’de Hayal
19 Ocak 2015
Denize Ve Yeşile Hasret Kent Mersin.
12 Ocak 2015
Kaç-Ak Saray’ın Dayanılmaz Cazibesi(!)
05 Ocak 2015
Yurdum İnsanı...
29 Aralık 2014
Tarımda Yapısal Sorunlarını Çözmüş Türkiye Dünyada Başa Güreşebilir.
22 Aralık 2014
Nedir Bu Algı Yönetimi ?..
15 Aralık 2014
Rant Ekonomisinde Hazan Mevsimi...
01 Aralık 2014
Devlet Yatırımları Neden Mersin’e Uğramıyor!...
24 Kasım 2014
Türkiye’nin Suriye Politikası Çıkmaza Mı Girdi.
18 Kasım 2014
Televizyon Dizileri Milleti Esir Aldı
17 Kasım 2014
Taşımacılıktan Lojistiğe..
10 Kasım 2014
Dünyada Fuarcılık Anlayışı Değişiyor. Türkiye’de De Değişmek Zorunda...
03 Kasım 2014
CHP’ye Mersin’de Yeni Bir Şans Doğdu...
20 Ekim 2014
Kobani Bahane, Terör Şahane…
13 Ekim 2014
Işiddiniz Mi Türkiye’ye Gelir Dağılımında Adalet Gelecekmiş!.
09 Ekim 2014
Milli Eğitimi Kara Bulutlar Sardı..
08 Ekim 2014
Milli Eğitimi Kara Bulutlar Sardı
29 Eylül 2014
Türkiye’nin Ekonomideki Açmazı..
22 Eylül 2014
XIX. Türkiye Muhasebe Kongresi...
16 Eylül 2014
CHP Yeni Dönemde Ekonomi Ve Özgürlüklere Ağırlık Vermeli.
10 Eylül 2014
Eğitimin Başkenti Boston.
05 Eylül 2014
Eğitimin Kalitesi Düşdükçe Yurttaşlık Bilinci Azalıyor.
22 Ağustos 2014
Ekonomide Çanlar Kimin İçin Çalıyor?
19 Ağustos 2014
Sonucu belli kurultay..
12 Ağustos 2014
Türkiye’de Rejim Değişikliği İçin Büyük Bir Adım Atıldı.
07 Ağustos 2014
Atatürk Cumhuriyeti İçin Var Olma Ya Da Yok Olma Sınavı.
01 Ağustos 2014
Devlet Adamlığı..
25 Temmuz 2014
Çözüm Süreci Mi, Bölünme Süreci Mi?
18 Temmuz 2014
Örnek Şehir Yenişehir...
11 Temmuz 2014
Ekmel Bey’in Yükselişi
30 Haziran 2014
Ben Bilmem, Genel Başkanım Bilir..
20 Haziran 2014
Amatör sporun önemi.
16 Haziran 2014
Cumhur’un Başı Kim Olacak…
09 Haziran 2014
Mersin’in Dış Ticaret Yapısı Net İthalatçı Konumuna Girdi…
02 Haziran 2014
Chp-Mersin İl Örgütü Yeniden Yapılandırılmalıdır.
19 Mayıs 2014
Kdv Uygulamasında Kod’a Alınan Mükellefe Savunma Hakkı Getirilmesi, Olumlu Bir Yaklaşım
05 Mayıs 2014
Başbakan Erdoğan Açık Oynuyor.
28 Nisan 2014
CHP Örgütlerinde Değişim Yeni Türkiye’yi Anlamaktan Başlamalı.
21 Nisan 2014
Nedir Bu Cari Açıktan Çektiğimiz...
14 Nisan 2014
Chp Mersin’de Neden Kaybetti?
01 Nisan 2014
ˮKazanamayacağım Seçime Girmem!ˮ
25 Mart 2014
Belediyelerde “Halka Dönük “Politikalar
20 Mart 2014
“ULUSLARIN DÜŞÜŞÜ”
11 Mart 2014
Nasıl Bir Belediye Başkanı Seçmeli ?
04 Mart 2014
Siyasetteki Güvensizlik, Ekonomik Sorunları Tetikliyor.
25 Şubat 2014
“Sol”u Sol Yapan En Önemli Özelliklerden Birisi Halkın Yanında Olma Kararlılığıdır.
19 Şubat 2014
Ak dediler, kara çıktı..
12 Şubat 2014
Beraber Yürüttük Biz Bu Yollarda (!)
05 Şubat 2014
Faiz Lobisi
29 Ocak 2014
“Allah Evlerine Ateş Salsın, Yuvalarını Yıksın”
23 Ocak 2014
Emperyalizmin Türkiye Ajandası
16 Ocak 2014
Zamane çocukları!
09 Ocak 2014
Türkiyeʹyi anlama kılavuzu..
04 Ocak 2014
İslam ve Ahlak...
27 Aralık 2013
Ekonomide Türkiyeʹyi zor günler bekliyor..
26 Kasım 2013
ˮMersin Büyükşehir Belediyesinde Reform Yapacağızˮ
29 Eylül 2013
Mersin Büyükşehir Belediyesi Akademisi
09 Eylül 2013
CHP’de yerel seçimlerde aday saptama yöntemleri
02 Eylül 2013
AKPʹnin önlenemez düşüşü
26 Ağustos 2013
Kayıt dışı ekonomi ile mücadele sözde kalıyor…
19 Ağustos 2013
Talana ve yağmaya doymuyorlar
12 Ağustos 2013
Yassak arkadaş(!)
05 Ağustos 2013
Belediye hizmetlerinde taşeronlaşma.
22 Temmuz 2013
Belediyelerde Finans Ve Proje Yönetimi
15 Temmuz 2013
Belediyelerde mali yönetim ve harcamalarin denetimi
08 Temmuz 2013
Türkiye’de “Borçlan Ve Tüket” ekonomisinin sonuna gelindi
01 Temmuz 2013
Orantısız zeka orantısız gücü yendi
24 Haziran 2013
“Türkiyeli Başbakan” Panik Odasında
17 Haziran 2013
Gencim, Özgürlükçüyüm, Başbakan’a Kızgınım
03 Haziran 2013
Belediye başkanları yoksulların sorunlarını dert edinmelidir
27 Mayıs 2013
Nasil bir belediye başkani seçmeli?
20 Mayıs 2013
Mersin halkının dolmuşlara mahkum edilmesi talihsizliktir.
13 Mayıs 2013
Denize ve Doğaya Hasret Kent Mersin
06 Mayıs 2013
Satılık ülke
29 Nisan 2013
İnsan Sağlığı Üzerinden Para Kazanmanın Yolları (!)
22 Nisan 2013
AKP-BDP koalisyonu nereye koşuyor?
15 Nisan 2013
Nasıl bir başkan olmalı
08 Nisan 2013
Terörist Başına Televizyonu Ben Verdim (!)
01 Nisan 2013
Mersin’in 1/5000’lik nazım imar planına gölge düşmemeli.
18 Mart 2013
Belediyelerde alternatif hizmet sunma yöntemleri.
11 Mart 2013
Türk olmadıklarını sonradan anlayanlar
04 Mart 2013
Deniz ve Güneşin Başkent Rio...
25 Şubat 2013
Amerika Birleşik Devletleriʹnde yerel yönetim
18 Şubat 2013
Türkiyeli Başbakan
11 Şubat 2013
Sakla samanı gelir zamanı
04 Şubat 2013
Olmayan bir iş için bağımsız denetçilik yetkisi veriliyor.
28 Ocak 2013
Mersin–Chp’de Belediye Başkan Adayları nasıl belirlenmeli?
21 Ocak 2013
Cari açık diye diye ömrümüz tükeniyor
14 Ocak 2013
Zafer Çağlayan:“Başbakan’ın Kapısında Hizmetçi Olurum”
31 Aralık 2012
Sürekli Mutluluk Yoktur, Mutlu Anlar Vardır…
24 Aralık 2012
Adım Adım Yer Edeyim Gör Sana Neler Edeyim…
17 Aralık 2012
Ne kadar ithalat o kadar büyüme
14 Aralık 2012
Mersin “Aqualand Park” Projesi ve Kadrolu(!) Müteahhitler.
10 Aralık 2012
Kentsel Dönüşüm mü? Kentsel Bölüşüm mü?
03 Aralık 2012
Ayıp Oluyor beyler
26 Kasım 2012
“Bu Sahillerden Denize Gireceksiniz” (!)
05 Kasım 2012
Cumhur’un Başına Gelenler…
30 Ekim 2012
Temizlik ve düzenin başkenti Tokyo
22 Ekim 2012
Mersin halkını dolmuşlara mahkum etmek beceriksizliktir
15 Ekim 2012
Çalıyor ama iş yapıyor..
08 Ekim 2012
Mali Müşavirler Odalarinda seçim dönemi yaklaşiyor
01 Ekim 2012
Toplumsal Ahlak Kılavuzu
24 Eylül 2012
Kamusal Alanda Türban
17 Eylül 2012
Suriye bataklığı ne kadar derin !
10 Eylül 2012
“Çocuklara Kıymayın Efendiler”
03 Eylül 2012
Sosyal Demokrat Belediyeler “Halka Dönük” çalişma ve projelere önem vermelidir
27 Ağustos 2012
Makarnacilar ve kömürcüler iktidari terörle mücadele edebilir mi?
22 Ağustos 2012
Din ve Siyaset...
13 Ağustos 2012
Karanliktan Yararlanarak Kaçan Teröristler (!)...
06 Ağustos 2012
Adaleti sarayda aramak.
30 Temmuz 2012
Polisin dramı
23 Temmuz 2012
Demokrasi Ve Özgürlükler Kurultayı
16 Temmuz 2012
Bağımsız Denetçilik Yarınlara Kaldı...Ahmet Akın yazdı
09 Temmuz 2012
Periler ve Sultanlar..
02 Temmuz 2012
Güçlü ordu,güçsüz hükümet..
25 Haziran 2012
Pkk Terör Örgütüne Silah Bıraktırmazlar..
11 Haziran 2012
“Türkiye İslam Devleti”Ne Sadece İki Durak Kaldi
28 Mayıs 2012
Chp-Belediye Seçimlerine Nasil Hazirlanmalidir?
21 Mayıs 2012
Bir Türkiye masalı
14 Mayıs 2012
Atatürk Sevgisi Sonsuz Bir Sevdadir
07 Mayıs 2012
Gazete manşetleri Türkiyeʹnin gerçek gündemini yansıtmıyor..
30 Nisan 2012
Cehalet Ve Yoksulluk Türkiye’nin Kaderi Olmamali..
23 Nisan 2012
Neye benziyor?
16 Nisan 2012
Akp Koalisyonu Çatirdiyor Mu?
02 Nisan 2012
4+4+4 Eğitim Sistemi İle Ne Amaçlaniyor ?
26 Mart 2012
Satılık Ülke
19 Mart 2012
Bu Zübük Başka Zübük
12 Mart 2012
Gençler Ne İster?
13 Şubat 2012
Muhafazakar Demokratlarin(!) Sevgililer Gününden Haberi Var Mi?
06 Şubat 2012
Yeni Anayasa Her Eve Lazım (!)
30 Ocak 2012
İyi Uykular Canım Türkiyem!..
23 Ocak 2012
Türmob Ve Kamu Gözetim Kurulu
16 Ocak 2012
Hayalimdeki Mersin
12 Ocak 2012
Eğitimin gözyaşları
10 Ocak 2012
Dış politika günübirlik kararlarla yürütülemez
26 Aralık 2011
Mersin İdman Yurduʹnun sportif başarısı
19 Aralık 2011
Süper Lig takımlarının mali durum ve kar zarar hesapları denetlenmeli
12 Aralık 2011
Yüksek vergiler ve kayıtdışılık suç ekonomisini besliyor
11 Aralık 2011
ˮYağma Hasanʹın böreğidirˮ
Haber Yazılımı