Haber Detayı
02 Ağustos 2019 - Cuma 14:19
 
Başkan Tarhan’ın eğitim desteği ile mezun oldu
Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın eşi Sembol Tarhan’la birlikte burs verdiği Cennet Şevval Balcı Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden başarıyla mezun oldu. Balcı, annesi Songül ve baba Mustafa Balcı ile birlikte mezuniyeti sonrası soluğu Başkan Tarhan’ın yanında aldı.
GÜNCEL Haberi
Başkan Tarhan’ın eğitim desteği ile mezun oldu

Başkan Tarhan’a diplomasını gösteren Cennet Şevval Balcı verdiği destekler nedeniyle teşekkür etti.

Başkan Tarhan ve Eşi’nin sağladığı bursla 4 sene boyunca üniversite hayatını çok başarılı biçimde geçirdiğini ifade eden Cennet Şevval Balcı, “Başkanımız birinci sınıftan itibaren hem destek sağladı hem de yakından ilgilendi. Ben de diplomamı alarak ilk Başkanımızın yanına gelmek istedim. Kendisi bundan sonra da destek vermeye ve ilgilenmeye devam edeceğini söyledi. Özellikle staj yeri bulmam konusunda destek verecek” dedi.

Baba Mustafa Balcı, 4 yıl önce kızının okuluna destek olması amacıyla Başkan Neşet Tarhan’ın yanına gittiği bilgisini vererek, “Başkanımız bizimle çok yakından ilgilendi. Eşi Sembol Tarhan’la birlikte kızıma maddi destek vererek Hukuk Fakültesi’nden mezun olmasını sağladı. Kızımın mezuniyetinde bizlerden çok Başkanımızın hakkı var. Bu duyarlı davranışı nedeniyle çok teşekkür ediyorum. Bu güne kadar kimseyi kapısından çevirmediği hep konuşuluyordu ben de bunu bizzat yaşararak görme şansı buldum. Başkanımız özellikle eğitim konusunda çok hassas davranıyor ve elinden geleni yaptığına eminim” dedi. 

Okumak isteyen herkesin eğitime ulaşmasının önündeki tüm engelleri kaldırmanın görev olduğunu ifade eden Başkan Tarhan da, “Kızımızın mezun olarak diplomasıyla gelmesi beni son derece memnun etti. Ancak mezun olmak yetmiyor şimdi daha da yukarıları hedeflemesi gerekiyor. İnşallah stajını da başarıyla tamamlayarak hakimlik, savcılık sınavlarına da girmesini isterim” şeklinde konuştu.

Bundan sonraki yaşamında da başarılarına tanık olmak için Cennet Şevval Balcı’yı takip edeceğini vurgulayan Başkan Tarhan, elinden gelen desteği vermeye devam edeceğini de dile getirdi.

 

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Başkan, Tarhan’ın, eğitim, desteği, ile, mezun, oldu,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Başkan Tarhan’ın eğitim desteği ile mezun oldu
Başkan Tarhan’ın eğitim desteği ile mezun oldu
Başkan Tarhan’ın eğitim desteği ile mezun oldu
Yorumlar
Haber Yazılımı